БотевФутбол

СНИМКИ: Ботев удари Черно море и се изравни с ЦСКА на върха в „А“ група

Ботев се изравни с ЦСКА на върха в класирането в „А“ група, след драматична победа срещу Черно море. Томаш Иршак откри за Ботев, а Стенио изравни малко преди края на първата част. Победният гол реализира Хамза 5 минути преди края. Дебют за Ботев направиха Пламен Николов и Станислав Дрянов.

В 4-та минута Чунчуков изведе добре Иван Цветков, като нападателят стреля, Китанов успя да улови, а преди това имаше и вдигната засада.

В 14-та минута Стенио отправи неточен удра. Малко по-късно шут на Коконов беше спасен от Иванов.

В 18-та минута Ботев откри резултата, Томаш Иршак проби навлезе в наказателното поле и с хубав премерен удар по диагонала вкара за 1:0.

IMG_7369 (Copy)

Само три минути по-късно Ботев можеше да удвои. Томаш Иршак изведе чудесно с пас от близо 25 метра Цветелин Чунчуков, младият нападател овладя и отправи удар, който Китанов успя да избие, а след това се стигна и до корнер.

В 27-та минута Чунчуков засече центриране от корнер на Огнянов, Китанов успя да избие, а Цветков вкара топката във вратата,
но Ангел Ангелов беше отсъдил нарушение в нападение и голът не беше зачетен.

Последваха два удара на Симеон Райков при първия Иванов улови слаб удар с глава, а след това изстрел от фаул беше избит в корнер.

В 40-та минута Иван Цветков отправи удар по диагонала, но той не намери целта.

Малко след това в последната минута на полувремето удар на Венков беше избит от Михаил Иванов в корнер. След неговото изпълнение Черно море успя да изравни резултата. Стенио засече топката тя се удари в напречната греда и влезе във вратата на Иванов.

IMG_7499 (Copy)

В 49-та минута Росен Колев засече центриране от корнер, но топката премина опасно покрай вратата на Китанов.Последва и изстрел на Вандер, който също не намери целта.

В 68-та минута последва неточен удар с глава на Хамза.

В 71-та минута Живко Атанасов можеше да си отбележи автогол, след като засече центриране в пеналта, но все пак топката излезе в корнер.

В 84-та минута Ботев стигна до победата. Томаш Иршак изведе превъзходно Хамза Юнес, който се озова сам срещу Китанов и пусна топката покрай вратаря за победното 2:1.

Така Ботев се изравни с ЦСКА на върха в класирането в елита, като „канарчетата“ са със 7 точки колкото имат и „армейците“, поради по-добри показатели Ботев е втори.

Ботев
2
Черно море
1
1'
Начало на мача.
4'
Чунчуков изведе добре Цветков, Китано улови удара му, но преди това имаше и засада.
12'
Нищо интересно в последните минути.
14'
Неточен удар на Стенио от разстояние.
16'
Шут на Коконов, Михаил Иванов улови топката.
18'
Томаш Иршак открива резултата. Чехът проби и завърши сам атаката с хубав премерен удар.
21'
Чудесен извеждащ пас на Томаш Иршак от над 25 метра към Чунчуков, нападателят овладя и отправи удар, който Китанов изби, а след това се стигна до корнер.
27'
Центриране от корнер на Мариян Огнянов, Чунчуков засече и Китанов успя да избие, а след това Цветков вкара, но съдията отмени гола заради нарушение в нападение.
27'
Жълт картон за Цветелин Чунчуков.
29'
Сашо Александров центрира към Райков, пловдивчанинът отпради удар с глава, който беше уловен от Михаил Иванов.
32'
Удар на Васев, който не намери целта.
34'
Опасен удар на Райков от фаул, Иванов избива в корнер.
35'
Бърза контра за Ботев, но Китанов улови центрирането на Вандер, което беше насочено към Цветков.
38'
Удар на Паланков с глава излиза в аут.
39'
Нов неточен удар на Коконов с глава.
40'
Удар по диагонала на Иван Цветков, изстрелът обаче не намери целта.
41'
Венков отправи удар с глава, Мишо Иванов успя да избие в корнер.
44'
Стенио изравнява резултата. След изпълнение на ъглов удар халфът засече топката тя се удари в напречната греда и влезе във вратата на Иванов.
45'
Край на първото полувреме.
46'
Начало на второто полувреме.
49'
Росен Колев засече с глава центриране от корнер на Цветков, топката премина опасно покрай вратата на Китанов.
50'
Вандер отправи удар, който обаче не беше точен.
54'
Иван Цветков центриран от фаул, играч на Черно море изчисти в корнер.
57'
Центриране на Филип Филипов, Китанов улови.
60'
Вандер отправи неточен изстрел.
61'
Много неточен удар на Стенио.
64'
Първа смяна в Ботев. Хамза заменя Вандер.
65'
Шут на Стенио от границата на пеналта, Иванов изби и след това улови топката.
67'
Двойна смяна в Черно море. Симеон Райков излиза, а Матиас Курьор влиза. Слави Сталев пък е заменен от Живко Атанасов.
68'
Неточен удар на Хамза с глава.
71'
Живко Атанасов можеше да се отбележи автогол, след като се опита да изчисти центриране, но топката отиде в корнер.
74'
Неточен удар на Сашо Александров.
76'
Опасен удар на Миро Манолов, който беше избит в корнер от Иванов.
77'
Последна смяна в Черно море. Иван Коконов е заменен от Бакари.
79'
Удар на Васев от разстояние, топката рикошира в играч на Черно море и излезе в корнер.
80'
Неточен удар на Иван Цветков.
83'
Станислав Дрянов дебютира за Ботев, той заменя Иван Цветков.
85'
Гоооол Иршак изведе чудесно Хамза сам срещу Китанов и той пусна топката покрай него за 2:1.