СНИМКИ: Ботев удари Черно море и се изравни с ЦСКА на върха в “А” група

Ботев се изравни с ЦСКА на върха в класирането в “А” група, след драматична победа срещу Черно море. Томаш Иршак откри за Ботев, а Стенио изравни малко преди края на първата част. Победният гол реализира Хамза 5 минути преди края. Дебют за Ботев направиха Пламен Николов и Станислав Дрянов.

В 4-та минута Чунчуков изведе добре Иван Цветков, като нападателят стреля, Китанов успя да улови, а преди това имаше и вдигната засада.

В 14-та минута Стенио отправи неточен удра. Малко по-късно шут на Коконов беше спасен от Иванов.

В 18-та минута Ботев откри резултата, Томаш Иршак проби навлезе в наказателното поле и с хубав премерен удар по диагонала вкара за 1:0.

IMG_7369 (Copy)

Само три минути по-късно Ботев можеше да удвои. Томаш Иршак изведе чудесно с пас от близо 25 метра Цветелин Чунчуков, младият нападател овладя и отправи удар, който Китанов успя да избие, а след това се стигна и до корнер.

В 27-та минута Чунчуков засече центриране от корнер на Огнянов, Китанов успя да избие, а Цветков вкара топката във вратата,
но Ангел Ангелов беше отсъдил нарушение в нападение и голът не беше зачетен.

Последваха два удара на Симеон Райков при първия Иванов улови слаб удар с глава, а след това изстрел от фаул беше избит в корнер.

В 40-та минута Иван Цветков отправи удар по диагонала, но той не намери целта.

Малко след това в последната минута на полувремето удар на Венков беше избит от Михаил Иванов в корнер. След неговото изпълнение Черно море успя да изравни резултата. Стенио засече топката тя се удари в напречната греда и влезе във вратата на Иванов.

IMG_7499 (Copy)

В 49-та минута Росен Колев засече центриране от корнер, но топката премина опасно покрай вратата на Китанов.Последва и изстрел на Вандер, който също не намери целта.

В 68-та минута последва неточен удар с глава на Хамза.

В 71-та минута Живко Атанасов можеше да си отбележи автогол, след като засече центриране в пеналта, но все пак топката излезе в корнер.

В 84-та минута Ботев стигна до победата. Томаш Иршак изведе превъзходно Хамза Юнес, който се озова сам срещу Китанов и пусна топката покрай вратаря за победното 2:1.

Така Ботев се изравни с ЦСКА на върха в класирането в елита, като “канарчетата” са със 7 точки колкото имат и “армейците”, поради по-добри показатели Ботев е втори.