Ботев ПловдивДюшМарицаСпартакФК ЕвроколежФутбол

СНИМКИ: Ботев спечели турнир за набор 2002, “канарчетата” грабнаха и 3 индивидуални награди

Отборът на Ботев (Пд) спечели Купа Мтел, след като разгроми с 5:0 на стадион “Пловдив” съперниците си от Спортинг (Бенковски) във финала за първото място на футболния турнир за деца от набор-2002, организиран от Асоциацията на българските футболисти и БФС. “Канарчетатa” отнесоха и три от 9-те индивидуални приза на турнира – за най-добър вратар, футболист №1 и най-добър треньор.

turnir-mach

Победителите и техните подгласници бяха наградени от временно изпълняващия длъжността градоначалник на Пловдив Петър Зехтински, от кметовете на 82-хилядния район “Централен” Георги Титюков и село Градина Бальо Балев, от футболните легенди на “Ботев” (Пд) Георги Георгиев-Гецата и Иван Занев, регионалния мениджър на бизнеклиенти на Мтел за Южна България Николай Пчеларов и генералния секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги Бойчев.

turnir1

В малкия финал за третото място днес децата на Марица (Пд) с треньор Васил Кръстев надделяха с 5:4 след дузпи (1:1 в редовното време) над връстниците си от Спартак С-94 (Пд). Дузпи решиха и спора за петото място в крайното класиране между отборите на ФК Евроколеж (Пд) и Спартак (Болярци). Евроколежанчетата показаха по-здрави нерви и спечелиха с 6:5 (2:2 в редовното време). В двубоя за седмото място тимът на ФК Асеновец-2005 (Асеновград) прегази с 6:0 Марица (Градина).

Генералният спонсор на турнира МТел осигури пълна екипировка и футболни топки за всички отбори и състезатели, както и индивидуалните награди. Призовете бяха спечелени от:

Ботев (Пловдив) – Марица (Пловдив) 2:0

Спартак С-94 (Пловдив) – Спортинг (Бенковски) 4:6 след дузпи (1:1 в редовното време)

От пето до осмо място

Евроколеж (Пловдив) – Асеновец 2005 (Асеновград) 2:1

Спартак (Болярци) – Марица (Градина) 8:0

—————————————–

Финали – 3 октомври (петък)

Мач за 7-8 място: Асеновец 2005 (Асеновград) – Марица (Градина) 6:0

Мач за 5-6 място: Евроколеж (Пловдив) – Спартак (Болярци) 6:5 след дузпи (2:2 в редовното време)

Мач за 3-4 място: Марица (Пловдив) – Спартак С-94 (Пловдив) 5:4 след дузпи (1:1 в редовното време);

Мач за 1-2 място: Ботев (Пловдив) – Спортинг (Бенковски) 5:0

Източник и снимки: academy.botevplovdiv.bg