Ботев ПловдивДюшФутбол

Слави Шопов твори в полуфинала за Купата срещу Черно море при 2002

Ботев постигна впечатляваща победа със 7:1 над Черно море в първи полуфинал за Купата на БФС при набор 2002. Двубоят се игра при много тежки атмосферни условия, а началото на срещата бе забавено с 45 минути заради падналия сняг над Пловдив.

Момчетата на Иван Гешев изиграха перфектно мача, като не оставиха какъвто и да е шанс на своя съперник. Реваншът между двата тима е на 29.03 на стадион “Корабостроител” във Варна.

Още от първите минути пловдивчани натикаха гостите в собствената им половина и започнаха да редуват атака след атака. В 3-ата минута Иво Казаков отправи удар от 10 метра, вратарят изби и кълбото попадна в Мерт Салимехмед, но последвалият шут мина на сантиметри от гредата.

В 7-ата минута Петър Итов бе съборен пред наказателното поле, а главният съдия отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Станислав Шопов, който изпълни великолепно и прати топката в долния десен ъгъл на вратаря за 1:0.

В 8-ата минута Томислав Георгиев засече с глава центриране на задна греда, но топката мина над вратата. В 14-ата минута Георги Господинов отправи мощен удар от 25 метра, а кълбото разтресе напречната греда на вратата на “моряците”.

В 20-ата минута Иво Казаков се пребори отлично със защитник и се устреми към вратата на “зелено-белите”, след което бе фаулиран от бранителя, а съдията посоки бялата точка. С 11-метровия наказателен удар се зае Слави Шопов, като халфът без затруднения отбеляза втория си гол за 2:0.

В 22-ата минута гредата за втори път спаси Черно море, този път след удар от близка дистанция на Мартин Русев. В 30-ата минута Мерт Салимехмед центрира отляво, защитник на домакините пропусна топката и тя се насочи към Иво Казаков, но нападателят се размина с кълбото на метри пред вратата. В 35-ата минута гостите стигнаха до първото си интересно положение, след като центриране от корнер доведе до разбъркване пред вратата на Ботев, но Милко Баданов улови без проблеми.

Второто полувреме стартира във вихрено темпо за “жълто-черните”, които тотално прегазиха опонента си. В 45-ата минута Георги Трифонов се пребори за топката и намери Станислав Шопов, който остана очи в очи с вратаря на “моряците” и стреля, стражът първоначално спаси удара, но при добавката халфът изигра елегантно ситуацията и оформи своя хеттрик – 3:0.

В 49-ата минута Иво Казаков центрира от свободен удар, а Венцислав Богданов с глава прехвърли вратаря за 4:0. След по-малко от 180 секунди Атанас Стоименов стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет и топката попадна в Георги Трифонов, който извади към Иво Казаков, а нападателят с удар отблизо покачи на 5:0.

В 54-ата минута отлична комбинация между Георги Трифонов, Станислав Шопов и Иво Казаков изведе последния сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен. В 58-ата минута Иво Казаков стреля директно от свободен удар от над 30 метра, а топката изненада вратаря и влетя във вратата за 6:0.

В следващата минута “жълто-черните” отново ликуваха, след като Георги Трифонов бе изведен сам срещу вратаря и след спасения първоначален удар, се разписа за 7:0. След това попадение “канарчетата” рязко свалиха оборотите и предоставиха инициативата на гостите, които погледнаха по-смело към вратата на Ботев.

В 62-ата минута варненци върнаха едно попадение, след красив техничен удар от 15 метра. В 64-ата минута Ивайло Кръстев на свой ред също остана сам срещу вратаря на Черно море, но стреля в тялото му.

В 67-ата минута гостите застрашиха вратата на Ботев с удар от границата на наказателното поле, но Милко Баданов внимаваше и улови. В 74-ата минута “моряците” бяха близо до втори гол, след като отправиха опасен удар от близка дистанция, а след рикошет топката мина на сантиметри от гредата.

Източник: botevplovdiv.bg