Ботев загуби с 0:2 като гост на ЦСКА. “Канарчетата” играха много слабо и допуснаха загуба, която ги отдалечи доста от третото място. Головете за ЦСКА реализираха Омар Косоко и Иван Стоянов, а Хамза удари греда за Ботев, малко преди второто попадение на “армейците”.

Първите минути на двубоя не се случи нищо интересно. В 21-та минута рейд на Косоко беше блокиран от Анисе, като топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Менди игра с глава, а Стаховяк без проблеми улови.

Последва удар на Куртеан от разстояние в аут.

В 37-та минута Куртеан проби добре и отправи удар от границата на пеналта, но М’Боли улови.

В 50-та минута ЦСКА успя да откри резултата при първата си сериозна атака. Мартин Петров центрира, а Омар Косоко беше изпуснат от Лукин и засече с глава, като остави Стаховяк безпомощен за 1:0.

В 61-та минута Доре отправи неточен удар.

В добавеното време Ботев пропусна две чудесни възможности да изравни. Първо в 90-та минута Хамза отправи удар от 8 метра в напречната греда, а след това Доре не успя добре да засече топката на опразнената от М’Боли врата.

В последната минута от добавеното време ЦСКА се възползва от празните пространства оставени от Ботев. Ди Вани изведе Иван Стоянов, който с удар от около 12 метра не остави шансове на Стаховяк за крайното 2:0.

С тази загуба Ботев остана 4-ти с 54 точки, а ЦСКА е втори с 61, колкото има и третия Литекс.