Ботев ПловдивДюшНационалиПловдивчаниФутбол

Серкан с асистенция за националния отбор до 19 години, “лъвовете” отпаднаха след тежка загуба от Украйна

Юношеския националния отбор на България до 19 години отпадна от квалификациите за европейското след много тежка загуба с 1:5 от Украйна. Серкан Юсеин игра цял мач и се отличи с асистенция, а другият пловдивчанин в състава Наско Милев влезе като резерва в 60-та минута, Валентин Томов не взе участие в двубоя.

Момчетата на Методи Деянов изпуснаха шанса си в сряда срещу домакина Израел и загубиха с 2:1, а днес бяха разгромени от украинците. България поведе в 36-та минута играчът на Ботев Серкан Юсеин подаде към Кирил Десподов, който откри резултата. Радостта на “лъвчетата” беше кратка след като в 42-та минута Валери Лукевич изравни.

Още в първите секунди на второто полувреме украинците вече направиха пълен обрат и поведоха с 2:1 с гол на Виктор Коваленко. Само 3 минути след гола мачът свърши с изгонването на капитана Антонио Вутов за втори жълт картон, А отново Виктор Коваленко предреши срещата с трети гол в 75-та минута. Между временно в 60-та минута влезе Наско Милев, който замени Божидар Краев.

Това обаче не беше краят Олександър Зубков в 77-та направи 4:1, а крайното 5:1 оформи Андрий Борячик в 87-та минута.

С тази втора поредна загуба “лъвчетата” загубиха всякакви шансове за класиране и последният мач с Швеция е просто за чест.

България U19: Димитър Митов, Марио Петков (Емил Стоев 54), Юлиан Чапаев, Мики Орачев, Мирослав Иванов, Серкан Юсеин, Веселин Любомиров (Мартин Костадинов 54), Антонио Вутов, Чавдар Ивайлов, Кирил Десподов, Божидар Краев (Наско Милев 60)