Ботев ПловдивНационалиПловдивчаниФутбол

Серкан игра цял мач за юношите до 19 при нещастна загуба от Израел, още две “канарчета” влезнаха като резерви

Юношеският национален отбор до 19 години загуби доста нещастно от домакина Израел в първа среща от европейските квалификации. За юношите цял мач записа Серкан Юсеин, а другите играчи на Ботев влезнаха като резерви Валентин Томов замени голмайстора Веселин Любомиров в 69-ат минута, а Наско Милев влезе в 77-та минута на мястото на Антонио Вутов.

Двубоят започна повече от добре за националите, които откриха в 30-та минута с гол на Веселин Любомиров след асистенция на Чавдар Ивайлов.

6 минути по-късно обаче Лиор Ейнбром изравни, като така завърши първото полувреме.

През втората част националите изпуснаха няколко изгодни положения, първо Чавдар Ивайлов отправи удар, който беше спасен от вратаря на Израел, а след това Серкан Юсеин също отправи удар, но Глазер отново спаси. Последва и добро центриране от корнер на Серкан и Вутов засече топката, но Глазер направи третото си поредно спасяване.

При втората си сериозна атака след попадението обаче Израел измъкна победата с гол на Матан Хозез в 80-та минута. “Лъвчетата” опитаха да изравнят, но не успяха и загубиха незаслужено първата си среща.

Така България започна със загуба, но има реални шансове да продължи напред, след като Украйна и Швеция завършиха наравно 2:2 в другата среща от групата. Следващият двубой е в петък срещу Украйна.

Първите два отбора от всяка група продължават напред в квалификациите.

България U19: Димитър Митов, Марио Петков, Юлиан Чапаев, Мирослав Иванов, Чавдар Ивайлов, Мики Орачев, Серкан Юсеин, Веселин Любомиров (Валентин Томов 69), Емил Стоев (Божидар Краев 46), Антонио Вутов (Наско Милев 77), Кирил Десподов