СНИМКИ: Локомотив (Пд) не успя да затвори прекрасната седмица с успех

Локомотив (Пд) не успя да затвори с успех успешната за себе си седмица…

Няколко дни след успеха над Етър ВТ в 1/4-финалите за Купата на България, момчетата на Бруно Акрапович завършиха при 1:1 срещу Славия в ключов сблъсък в група “Б” от втората осмица в Първа лига.

Домакините взеха ранен аванс още 20-ата секунда, когато точен бе словенецът Ален Ожболт. Това обаче не бе достатъчно за успех. Славия се върна в мача в средата на втората част, когато бившият играч на Локомотив Пд – Димитър Велковски, донесе точка на столичани след прекрасно изпълнен свободен удар.

Двата тима продължават да оглавяват своята група. Локомотив Пловдив е начело с 37 точки, а Славия е втори с 35. т., като интригата за първата позиция ще остане до последния момент.

ГОООЛ Ален Ожболт вкара за Локомотив (Пд) още в 20-ата секунда – 1:0!

Още с първата си атака домакините реализираха. Первиз Умарбаев комбинира с Ожболт пред наказателното поле на Славия. Вторият задържа за миг, отигра технично и с мек удар покрай Георги Георгиев даде аванс на Локомотив Пд.

В 11-ата минута опасен удар на Елитон Жуниор от свободен удар, насочен под гредата на вратата на Славия, накара Георги Георгиев да прави спасяване, избивайки в корнер.

В 19-ата минута Димитър Велковски центрира остро към вратарското поле. Там Стефан Ашковски не бе хванат от бранител на Локомотив Пд и стреля с глава, но в аут.

В 29-ата минута Стефан Ашковски стигна до топката пред границата на наказателно поле на Локо Пд. Играчът на Славия стреля без да се бави, но топката премина с много малко вляво от левия страничен стълб на вратата домакините.

В 32-ата минута Владислав Узунов изстреля страхотен снаряд от пряк свободен удар с левия крак, от над 30 метра, но топката се размина с много малко с десния страничен стълб зад Пиргов.

В 40-ата минута Славия пропусна голям шанс. Подаване отляво затрудни Пиргов, който не успя да избие една висока топката и се размина с нея. Кълбото стигна до втора греда, където Янис Карабельов се озова на празна врата и бе на много малко от това да изравни. Там обаче се появи Никола Марич, който някак намери начин да избие точно пред голлинията.

ГОООЛ Димитър Велковски изравни за Славия в 63-ата митуна – 1:1!

Димитър Велковски изравни след прецизно изпълнен пряк свободен удар. Бившият играч на Локомотив Пд успя да прокара топката между играчите в стената на съперника и да матира Пиргов с полувисок шут в опразнения ъгъл на вратата.

В 81-ата минута Локомотив (Пд) пропусна страхотен шанс. Карагарен задържа в наказателното поле и освободи огромно пространство за Посинкович, който пое топката пред вратата на Славия. От няколко метра хърватинът стреля с цялата си сила, но Александър Станисавлевич се намеси самопожертвувателно и изчисти в корнер. След него не последва нищо опасно за гостите.

Състави на двата тима:

Локомотив: 1. Пиргов (к), 5. Георгиев, 25. Масоеро, 50. Томашевич, 9. Карагерен, 44. Посинкович, 29. Ангелов, 10. Умарбаев, 61. Елитон, 12. Ожболт, 88. Марич

Славия: 13. Георгиев, 15. Станисавлевич, 6. Хуманес, 3. Марем, 19. Велковски, 11. Кирилов, 23. Узунов, 10. Карабельов (к), 37. Ашковски, 35. Йомов, 9. Чунчуков

Старши треньор: Златомир Загорчич

Главен съдия: Георги Иванов, София