Санкт Пьолтен също започна с победа новия сезон

Санкт Пьолтен започна новия сезон във второто ниво на австрийския футбол Ерсте лига с победа. У дома съперникът на Ботев в 2-ия предварителен кръг на Лига Европа победи с 3:0 Хорн. Сеговия откри в края на първата част, а в края на двубоя с още два гола домакините покачиха на 3:0.

Звездата на Санкт Пьолтен Даниел Сеговия откри от дузпа в 43-та минута. В добавената втора минута от продължението Константин Кершбаумер вкара комичен гол за 2:0, играч на Хорн изчисти в крака на Кершбаумер и топката влетя в мрежата на гостите. Само няколко секунди по-късно резервата Бернхард Фусик направи хубав пробив и разстреля стража на Хорн Петерман за крайното 3:0.

От състава, който излезе в Бургас и загуби от Ботев с 1:2 липсваше само Михаел Амбичил, а не негово място игра Яник Шибани.

Срещата реванш от 2-ия предварителен кръг на Лига Европа между Санкт Пьолтен и Ботев в четвъртък от 22:05ч. на стадион “НВ Арена” и ще бъде предаван пряко по австрийската национална телевизия ORF eins.

Санкт Пьолтен: Патрик Костнер, Михаел Хубер, Томаш Висио, Давид Парада, Константин Кершбаумер, Доминик Хофбауер (Давид Стек 90), Даниел Сеговия, Мартин Грасегер, Мануел Хартл (Михаел Амбичил 77), Яник Шибани (Бернхард Фусик 66), Марсел Холзман

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiiteХаресай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>