ВолейболМарица - жени

Равенство между Марица и Бешикташ в Турция

Женските отбори на Марица (Пловдив) и Бешикташ (Истанбул) завършиха наравно – 2:2 (18:25, 23:25, 25:22, 25:23)* в първата от две приятелски срещи днес и утре в зала БЖК Акатлар край Босфора. Домакините успяха да поведат с два гейма, но българските шампионки показаха характер и стигнаха до равенството.

След едно равностойно начало с лек превес за маричанки, домакините стегнаха редиците и наложиха надмощие със сина игра в атака, особено на Шейма Ерджан, и дръпнаха далеч напред в резултата. Позакъснял щурм на българките доведе само до 25:18 за Бешикташ. Във втората част Марица подобри значително играта си в нападение и не остави шансове на противниковата блокада да се изяви. Гостенките поддържаха преднина през голяма част от гейма, но не издържаха докрай и Бешикташ удвои аванса си след 25:23.

Цели шест точки донесе на туркините играта на блокада в третия гейм. Това обаче не им бе достатъчно да се справят със самоотвержената и много прецизната игра на Жълто-сините. Трите аса, които българките направиха срещу нито един за Бешикташ, направиха разликата за крайното 25:22. В четвъртата част Марица изригна в атака. Капитанката Радосвета Тенева поведе съотборничките си с шест точки, а Симона Димитрова добави още пет за крайното 25:23, оформено с успешно нападение на Десислава Николова за последната точка.

Топреализатори на мача с по 15 точки станаха Симона Димитрова и Шейма Ерджан. Украинката Олеся Рихлюк добави още 14 за Бешикташ. За Марица с по 11 точки се разписаха центровете Нася Димитрова и Виктория Григорова.

Втората контрола между Бешикташ и Марица е утре, петък, отново от 18:30 б.в.