СНИМКИ: Дани Кайзер и Дани Кики пратиха Ботев (Пд) на 1/2-финал!

Ботев (Пд) се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на България…

“Канарчетата” надделяха крайно драматично над Черно море след дузпи в 1/4-финалната фаза от надпреварата. Редовното време и продълженията завършиха при 1:1 и дузпи трябваше да решат последния 1/2-финалист за Купата.

Там по-големи умения показаха “жълто-черните”. Те вкараха всичките си три наказателни удара, докато “моряците” пропуснаха на три пъти – чрез Пламен Димов, Васил Панайотов и Дани Кики. Последните две бяха спасени от Даниел Кайзер, който отново показа, че е един от най-добрите дуспаджии в българския футбол.

За Ботев (Пд) точни от “бялата точка” бяха Тодор Неделев, Димитър Пиргов и Антонио Вутов.

Иначе двата тима си вкараха през втората част на редовното време. Феребори Доре откри за Ботев (Пд) в 52-ата минута, след прекрасно подаване от фланга на Васил Шопов. 11 минути преди края обаче младият играч на Черно море – Мартин Минчев, блесна с качествен индивидуален пробив и изравни до 1:1, вкарвайки мача в продължения.

Страхотен шанс за Ботев още в първите минути. В 10-ата атака отдясно позволи на Филипов да центрира прецизно към Доре, който стреля с глава от няколко метра, но топката срещна напречната греда и излетя напред.

В 15-ата минута Аристоте Ндонгала центрира от свободен удар, но защитата на Ботев се намеси, а накрая Кайзер улови.

След минути на затишие, в 28-ата Аристоте Ндонгала пое топката и се откъсна сам през центъра, но ударът му с левия крак бе слаб и Кайзер улови безгрижно.

Минута след това хубава акция на Ботев (Пд), преминала зад халфовата линия на съперника, достави топката на левия крак на Антонио Вутов. Той шутира силно по диагонал, но високо в аут.

В 30-ата минута Мартин Минчев от Черно море се озова с топка в крака пред наказателното поле на Ботев (Пд) и шутира, но ударът му прелетя в аут. Три минути по-късно Минчев отново бе на идентична позиция и отново не комбинира със свои съотборник, а реши да стреля. Този път ударът бе по-опасен, но топката отново премина покрай вратата на Кайзер.

Втората част стартира с превъзходен шанс за “канарчетата”. Доре се измъкна един на един срещу бранител на Черно море и успя да задържи, след което пусна към нахлуващия в наказателното поле Неделев. Вторият получи топката на десния си крак, но ударът му бе крайно неточен, въпреки добрата позиция, и излезе в аут.

В 48-ата минута Неделев отново имаше шанс да стреля от десетина метра, но реши да прехвърля вратаря, който не бе излязъл напред и лесно овладя.

ГООООЛ Феребори Доре даде аванс на Ботев (Пд) в 52-ата минута – 1:0!

“Канарите” откриха 7 минути след началото на втората част. Отляво Васил Шопов прати топката в отляво към наказателното поле пред вратаря на “моряците”. Там бе Доре, който надскочи всички и с красив удар с глава покачи до 1:0.

В 59-ата минута Мартин Минчев опита амбициозно изпълнение. Младият офанизвен футболист на Черно море финтира отляво Ебер Кардосо и отправи удар с левия крак, но топката спря във външната страна на мрежата зад Даниел Кайзер.

В 61-ата минута прекрасна атака на домакините през центъра изпрати топката до Антонио Вутов. Той стреля с левия крак, но Иван Дюлгеров улови с плонж.

В 64-ата минута Неделев стреля силни от пряк свободен удар, но стражът на Черно море изби в корнер. Минута след това подаване от корнер намери на далечна греда Кардосо, който стреля свали глава пред вратата, но играч на Черно море изчисти.

ГООООЛ Мартин Минчев изравни за Черно море в 79-ата минута – 1:1!

Черно море стигна до равенството чрез младия Мартин Минчев. Талантът пробив през десния фланг на нападението на своя тим и финтира Димитър Пиргов и Лазар Марин. Последва много силен удар по земя под плонжа на Кайзер, който не успя да избие, а топката влетя в мрежата зад него.

В 81-ата минута Лазар Марин бе намерен на далечна греда след подаване от корнер. Ударът му с глава обаче бе слаб и излезе в аут. В 90-ата минута Цветомир Панов стреля с левия крак от дистанция, но право в обятията на Кайзер.

В 91-ата минута Вутов отвори играта наляво към включилия се Лазар Марин. Вторият обаче не взе най-доброто решение и вместо да подава реши да стреля с левия крак. Топката се спря в ръцете на Иван Дюлгеров.

Редовното време завърши при 1:1, което вкара двубоя в две продължения от по 15 минути.

В 93-ата минута подаване от фаул на Неделев позволи на топката да стигне до Кристиан Димитров. Той обаче не очакваше подаването и ударът му с глава бе много неефективен и излезе в аут.

В 98-ата минута Ботев (Пд) пропусна пореден голям шанс пред себе си. Пряк свободен удар изпрати топката в наказателното поле. Там Неделев овладя и с левия крак изсипа пред вратарското поле. Кристиан Димитров бе на точното място, но отново не успя да отправи добър удар и топката излетя високо над вратата на съперника.

В 105-ата минута Мехди Фенуш стреля от дистанция, но Кайзер улови без проблеми. Малко след това Минчев също опита от разстоения, но и сега играчът на Черно море не намери целта.

В 111-ата минута Лазар Марин шутира от сериозна дистанция, но и сега топката не навести вратата на Дюлгеров.