Ботев (Пд) е под пара! „Канарчетата“ натупаха скоростно Нефтохимик и вече са в 1/4 финалите на турнира за Купата

Отборът на Ботев (Пд) изигра поредния си силен мач под ръководството на старши треньор Николай Киров!

„Канарчетата“ изнесоха една впечатляваща първа част по време на срещата от 1/8 финалите в турнира за Купата на страната и победиха Нефтохимик с 3:0 на стадиона в пловдивския квартал Коматево.

И трите „жълто-черни“ гола паднаха през първото попадение. Първо, резултат бе открит от защитника Радослав Терзиев (9‘), а малко след това, в рамките на три минути се разписаха и двамата атакуващи играчи на Ботев (Пд) Жоао Пауло (25‘) и Иван Стоянов (28‘).

Първото опасно положение бе прибавено към актива на домакините от Ботев (Пд). Във 2-та минута Иван Стонов изведе отлично Жоао Пауло на стрелкова позиция, но бразилецът шутира покрай вратата на Стоян Колев.

ГОООЛ Радослав Терзиев откри резултата за Ботев (Пд) в 9-та минута на срещата – 1-0!

На играчите на Николай Киров не им бе нужно много време, за да открият резултата. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле, като там двама футболисти на гостите се разминаха с топката. Радослав Терзиев пък бе останал непокрит и сам се срещу вратаря не сгреши, откривайки резултата в полза на своя тим.

В 16-та минута Иван Стоянов опита удар от далечна дистанция, но топката бе изпратена слабо и вратарят на бургазлии улови. Минута след това и ЯЯ Меледже пробва късмета си, но шутът му от над 30 метра мина встрани от вратата на гостите.

ГОООЛ Жоао Пауло покачи до 2:0 за Ботев (Пд) в 24-та минута!

Малко след преполовяването на първата част “канарчетата” удвоиха резултата. Иван Стоянов изведе отлично Омар Косоко. Той от своя страна финтира защитник и постави топката на левия крак на нахлуващия Жоао Пауло. Бразилецът не се поколеба и стреля в далечния ъгъл на Стоян Колев, бележейки поредния си гол за Ботев (Пд).

ГОООЛ Иван Стоянов направи резултата класически в 28-та минута – 3:0!

Няколко минути след това дойде и третия гол в мрежата на гостите. След брилянтна триходова комбинация между Тодор Неделев, Жоао Пауло и Стоянов, последният прониза Стоян Петров за 2:0. Бразилецът Пауло отново имаше възможност да отбележи, но този път, останал очи в очи с вратаря на Нефтохимик, предпочете да извади към Иван Стоянов, който от два метра реализира.

Втората част запона с отмяна на попадение за Ботев (Пд), след като в 48-та минута Омар Косоко извъши нарушение срещу вратаря на Нефтохимик, въпреки че топката вече бе влязла във вратата на бургазлии.

В 53-та минута смяна Даниел Кутев се пребори за топката в наказателното поле на Нефтохимик и излезе сам срещу Стаоян Колев и успя да бие, но стражът парира удара му. В 56-та минута Стенио направи уникален пропуск от голлинията след центриране на Пауло.

Минута по-късно Ботев (Пд) получи правото да изпълни дузпа. Нарушението бе дадено, заради интервенция на Николай Дюлгеров в наказателното поле на Нефтохимик, който спря непозволено Иван Стоянов. Зад топката застна Стенио, който обаче изпрати топката в левия страничен стълб на вратата на гостите.

В 61-та минута на двубоя и Нефтохимик се добра до чисто голово положение. Играч от състава на гостите стреля от два метра, но във вратаря Георгиев, който самопожертвувателно изкочи и улови.

Две минути по-късно Омар Косоко направи чудовищен пропуск пред вратата на Нефтохимик. Нападателят бе изведен от Иван Стоянов. Вратарят на бургазлии опита да скъси ъгъла, но се размина с топката. Головият усет на Косоко в тази ситуация му изневери и той не успя да насочи топката в опразнената мрежа от малък ъгъл.

Стартови състави на двата отбора, предадено от репортер на TribunaPlovdiv.bg в Коматево:

Ботев (Пд): Георги Георгиев, Милен Кикарин, Радослав Терзиев, Стенио, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, ЯЯ Меледжe, Тодор Неделев (Даниел Кутев 45′), Жоао Пауло (Наско Милев 65′), Иван Стоянов, Омар Косоко (Петър Чалъков 74′)

Старпи треньор: Николай Киров

Нефтохимик:  Стоян Колев, Хомей Виктор (Йордан Йорданов 67′), Костадин Велков, Марко Ранджелович, Михаел Орачев, Николай Дюлгеров, Иван Вълчанов, Любомир Божинов, Станислав Маламов (Иво Малинов 45′), Румен Руменов, Живко Петков

Старши треньор: Христо Янев

Главен съдия: Ивайло Стоянов