СНИМКИ: Чудовищен трилър! Ботев (Пд) вкара три, но трябва да мине през ада в София за финал

Зверски трилът и Ботев (Пд) с аванс срещу ЦСКА-София след първия полуфинал за Купата…

“Канарчетата” надделяха с 3:2 над софиянци в първия 1/2-финален в турнира, ножще трябва да внимават изключително много в реванша след седмица (24 апеил, сряда) в София.

Ботев (Пд) започна прекрасно – с два гола до първия половинчас – на Тодор Неделев от дузпа (14’) и Антонио Вутов (26’).

Игра с ръка на Джонатан Перейра обаче позволи на ЦСКА-София да намали от дузпа – точен бе Али Спу от 11-те метра.

През втората част гостите останаха с 10 души, след като Жанио Бикел бе изгонен с втори жълт картон. Това обаче не попречи на Пинт да изравни за софиянци от пряк свободен уда до 2:2.

Точка на спора сложи резервата Феребори Доре, който след пас на Тодор Неделев
донесе успеха на своите.

Тодор Неделев изигра мач номер 200 с екипа на Ботев във всички надпревари.

Във 2-та минута след груба грешка в защитата на Ботев, Али Соу излезе сам срещу Даниел Кайзер и стреля, но неточно в аут.

В 8-ата минута Тонев получи шанс за изстрел от около 20 метра, но топката прелтя в аут.

Дузпа за Ботев (Пд)! Божидар Чорбаджийски фаулира Лазар Марин и съдията Николай Йорданов свири дузпа.

ГООООЛ Тодор Неделев не греши от бялата точка с мощен удар в горния десен ъгъл на вратата на съперника в 14-ата минута – 1:0!

В 21-ата минута Кристиян Малинов стреля от фаул, но над напречната греда на вратата на Кайзер.

ГООООЛ Антонио Вутов увеличава аванса на домакините в 26-ата минута – 2:0!

Ботев (Пд) нанесе втори удар малко преди изтичането на половин час игра. Джонатан Перейра открадна топката в центъра и поде мощна контра. Топката стигна до Тодор Неделев, който напредна в празно пространство напред и пусна перфектен пас към Антонио Вутов. Той финтира Чорбаджийски с движение наляво в наказателното поле на ЦСКА-София, след което чукна меко под плонжа на Витаутас за 2:0.

В 31-ата минута Николай Йорданов свири много спорна дузпа за гостите. Енрике Рафаел проби, след което центрира в наказателното поле на Ботев, Джонатан Перейра се хвърли на шпагат, топката срещна първо лявото му рамо, а след това остават съмнения, че защитникът на Ботев игра с ръка.

ГООООЛ Али Соу намали от дузпа в 32-ата минута – 2:1!

В 36–ата минута подаване от корнер на Неделев качи топката ма главата на Балтанов, който стреля, но в аут.

В 46-ата минута Бодуров опита шут от свободен удат, но топката излетя високо в аут.

Начало на втората част!

8 минути след началото на втората част ЦСКА-София остана с 10 души. Жанио Бикел фаулира Александър Тонев. Николай Йорданов показа втори жълт картон на Жанио Бикел и ЦСКА остана с човек по-малко.

Фаулът бе изпълнен заучено от Неделев и Тонев. Вторият пусня успоредн на голлинията пас, който обаче не бе засечен от нито един домакински играч – топката излезе в аут.

В 62-ата минута Жоржиньо центрира в наказателното поле на домакините, а там Али Соу стреля с глава. Кълбото срещна напречната греда на вратата на Кайзер, но след кратко разбъркване защитата на Ботев (Пд) изчисти.

В 66-ата минута Неделев стреля мощно с левия крак от удобна позиция, но далеч в аут.

ГООООЛ Рибен Пинто изравни резултата в 69-ата минута – 2:2!

Фаул на границата на наказателното поле позволи на гостите да изравнят. Рубен Пинто стреля прецизно от свободен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Кайзер и не остави шансове на стража за 2:2.

В 74-ата минута Малинов потърси изненадващ удар от фаул, но топката премина над напречната греда на вратата на Витаутас и излезе в аут.

ГООЛ ДОРЕ бележи ключов трети гол за Ботев. Тодор Неделев направи двойно подаване с Феребори Доре, след което нападателят остана сам срещу Витаутас и не пропусна да вкара за 3:2.

Стартови състави:

Ботев Пд: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра (Филипов 70’), Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Еберт Кардосо (Феребори Доре 64’), Александър Тонев, Антонио Вутов