Виктория Волей - мъжеВолейболДюш

Олимпийско звено спечели Дерби къп, Виктория на третото място

Отборът на Олимпийско звено триумфира с Купа Дерби 2013 за момчета до 15 години след невероятен обрат във финала.  Пред пълни трибуни в пловдивската зала Цар Симеон Велики, момчетата на селекционера Владимир Орлов наваксаха изоставане от 0:2 гейма срещу ЦСКА (София), за да ликуват с трофея след крайното 3:2 (12:25, 20:25, 25:19, 25:23, 15:13).

След като напълно контролираха положението в първите две части, Червените изглеждаха като сигурни победители, но Олимпийско звено излезе победител от третия гейм.  Четвъртият бе най-оспорван, с няколко смени на водачеството, но в крайна сметка Трикольорите го спечелиха с минимален аванс.  Така се стигна до тайбрек, в който на свой ред ЦСКА успя да навакса голямо изоставане в резултата при дълга серия от сервиси на своя разпределител Даниел Минков и да излезе с точка напред.  Волейболистите на треньора Орлов обаче запазиха самообладание и стигнаха до крайния успех с 15:13.

Домакините от Виктория Волей (Пловдив) се задоволиха със бронза след 3:1 над Пирин (Разлог) в мача за третото място.  Преди това Оранжевосините загубиха първия си мач от Олимпийско звено, а в полуфинала – от ЦСКА, докато разложани първо отстъпиха пред софиянци, а после загубиха полуфинала си от олимпийските надежди.

Иван Балабанов, капитан на отбора на Олимпийско звено и състезател на Локомотив 1926 (Пловдив), спечели признание като най-полезен играч (MVP) на турнира за Купа Дерби 2013 за момчета до 15 години.  В церемонията по награждаването, която можеш да гледаш във видеозаписа по-долу, участие взе и Васил Меретев като представител на основния спонсор на надпреварата – фирма Дерби.

След зрелищния финал на състезанието награди бяха връчени и на четирите участващи отбора, които се класираха, както следва:  1. Олимпийско звено; 2. ЦСКА (София); 3. Виктория Волей (Пловдив); 4. Пирин (Разлог).