Локомотив ПловдивФутбол

Празници с горчив привкус ще има на “Лаута” – Локомотив (Пд) не успя да завърши есента с победа

Отборът на Локомотив (Пд) не успя да завърши 2016г. с победа!

„Смърфовете“ не спечелиха във втори пореден мач, завършвайки 1:1 с тима на Славия в срещата от 19-я кръг на Първа лига на ст.“Локомотив“ в парк „Лаута“ този следобед.

Ранен гол на Кирил Котев (9‘) даде преднина на „смърфовете“ още в начало на срещата. Груба грешка на Ел Харуби при удар на бившия футболист на Ботев (Пд) Божидар Васев в края на първото полувреме позволи на гостите да изравнят.

Това максимално затрудни домакините, които до края на срещата опитваха всячески да вземат преднина в резултата, но в крайна сметка това не стана.

„Белите“ останаха човек по-малко в края на второто полувреме, когато младият защитник Петков Христов бе изгонен за втори жълт картон.

В края на срещата гол на Дани Кики бе отменен поради игра с ръка на играча на „смърфовете“.

След този хикс „черно-белите“ остават 5-ти с 30т., докато Славия се изравни на 9-та позиция с Ботев (Пд), като и двата тима имат по 21т.

“Смърфовете” се настаниха в половината на съперника още в началните минути на среща, а това от своя страна даде мигновен резултат.

ГОООЛ Кирил Котев откри резултата в 9-та минута – 1:0!

Центриране от ъглов удар в  9-та минута качи топката право на главата на опитния Кирил Котев. Той се извиси над защитниците на Славия и даде преднина на Локомотив (Пд) с хубав удар с глава в долния ляв ъгъл на Старгиракис.

В 16-та минута Николай Динитров стреля от пряк свободен удар, но Харуби бе на място и улови. Последваха нови два изстрела по посока вратата на Харуби, но стражът отново се намеси с вещина.

В 30-та минута пак Николай Димитров отправи изключително опасен удар, но мароканецът, под рамкаата на вратата на “черно-белите”, отново бе на ниво и и спаси.

ГОООЛ Божидар Васев изравни в 43-та минута – 1:1!

Бившият футболист на Ботев (Пд) Божидар Васев стреля силно от границата на наказателното поле в края на първата част на срещата, Ел Харуби успя да докосне топката, но я изпусна и тя влезе в очертанията на вратата.

Локомотив (Пд) започна по-активно втората част. Още в 50-та минута Веселин Марчев шутира силно извън границата на наказателнто поле, но изстрелът му се оказа неточен.

5 минути по-късно Павел Виданов получи топката от Димо Бакалов, но той стреля неточно. В 60-та минута Дани Кики стреля, но вратарят Славия изби топката, която след това се удари в гредата.

В 85-та минута младият защитник на Славия Петко Христов бе изгонен от терена за втори жълт картон. В края на срещата гол на Дани Кики бе отменен, поради игра с ръка.

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Ел Харуби; Виданов, Котев, Велковски (Йевтовски 70′), Горанов; В. Траянов, В. Марчев; Бакалов, Кики, Луке (Парвиз Умарбаев 56′), Камбуров

Старши треньор: Е. Ераносян

Славия: Старгиракис; Пашов, П. Христов, С. Велков, Мартинов; Семерджиев, Карабельов; Н. Димитров (Домовчийски 78′), Балджийски (Джурджу 66′), Йомов, Васев (Ивайло Димитров 84′)

Старши треньор: В. Иванов

Главен съдия: Ивайло Стоянов