Локомотив ПловдивСтатистикаФутбол

Номер 180…

Гол номер 180 за Локомотив (Пд) отбеляза Мартин Камбуров тази вечер срещу Берое.

Нападателят прониза вратаря на стартозагорци Благой Макенджиев от над 20 метра в срещата от тринадесетия кръг на Първа лига, завършила при резултат 1:1.

Попадението бе с една идея по-емоционално от обикновено, тъй като бе отбелязано при повторния дебют на Едуард Ераносян начело на тима.

Както знаете, Мартин Камбуров е един от тримата футболисти в отбора, заедно с Ванчо Траянов и Кирил Котев, които бяха част от шампионския тим на Локомотив (Пд) през сезон 2003/2004г., начело на който отново бе Едо.

След попадението Камбуров не забрави да уважи своя наставник и отиде да го прегърне, което бе и един от най-трогателните моменти в срещата.

Иначе от началото на сезона това е седмият гол в сметката на Мартин Камбуров, което го доближава с едно попадение до втория Жоао Пауло (Ботев Пд), който е с 8, и лидера Клаудиу Кешеру (Лудогорец) с 9т.

36-годишният таран на “черно-белите” продължава и преследването на клубната легенда на Локомотив (Пд) Христо Бонев, който със своите 185 гола е четвърти във вечната голмайсторска листа на “А” група. Камбуров остава пети със 180.