ВолейболИз градаМарица - жени

Нов лек успех за Марица

Mарица (Пловдив) излезе отново на върха в Националната волейболна лига, след като победи Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:11, 25:14) като гост в зала “Младост”.

Двубоят от петия кръг в женското волейболно първенство продължи точно 57 минути.

Първият гейм започна равностойно, но Марица постепенно направи преднина и след успешна атака на Алекс Холстън го спечели с 25:13. Във втората част шампионките направиха сериозна преднина още в самото начало на гейма и с блокада на Дженифър Крос отборът жълто-сините поведоха с 2:0 след 25:11. В третия гейм шампионките отново бяха категорични и след ас на Добрина Христоскова затвориха мача с 25:14.

Топреализатор в двубоя стана Дженифър Крос от Марица с 13 точки, Симона Димитрова и Александра Миланова се отчетоха с по 11.
Никол Дулева стана най-резултатна за Раковски с 6 точки.

Успехът отново качи Марица на първото място в НВЛ за първи път този сезон. Маричанки имат мач по-малко от останалите отбори в женския волейболен елит.