Времената на “Хикса” се надвесиха над главите на “канарчетата”…

Отборът на Ботев (Пд) записа трето поредно равенство в Първа лига – след 1:1 със Славия у дома и 1:1 с ЦСКА-София на “Армията” като гости.

Този следобед на Националния стадион „Васил Левски“ в София тимът на Николай Киров завърши при равенство 1:1 срещу новака Септември (Сф) в среща от 17-ия кръг на Първа лига.

Така за втора поредна седмица “жълто-черните” не успяха да удържи преднината си (както срещу ЦСКА-София, когато резултат бе изравнен в 80-та минута 1:1) и бе изравнен, за да загуби нова порция ценни точки в битката за третото място с Левски.

Двубоят срещу Септември сякаш бе „римейк“ на мача с ЦСКА-София. Дузпа, този път отсъдена за нарушение срещу Густаво в наказателното поле, позволи на Неделев да застане зад топката за втори път в рамките на 7 дни. „Осмицата“ бе безпогрешен и даде прединана на своя тим в 20-та минута. След гола остротата на „жълто-черната“ атака спадна, а от това се възползваха домакините.

Момчетата на Николай Митов излязоха крайно мобилизирани през втората част и логично стигнаха до гол. Това стана 53-та минута, когато хубаво центриране на Галчев отдясно качи топката на главата на Гади. Крилото на софиянци надскочи Панов и прониза Чворович за 1:1.

До края резервите Стивън Петков и Ндунгала имаха няколко прекрасни шанса за победен гол, но лощото последно докосване и ниската ефективност пред вратата на съперника попречиха за това. В последния епизод от срещата опасно центриране от корнер в полето на гостите, без малко да ги потопи в сълзи, като само вещата намеса на Цветомир Панов от голлинията предотврати попадението.

След този хикс Ботев (Пд) вече е 4-ти с 27т., толкова колкото има и Берое – но „канарите“ са с по-добри голови показатели. Септември (Сф) са 10-ти с 20т. В следващия кръг пловдивчани приемат именно Берое на стадиона в кв.Коматево – 27 ноември от 17:30ч.

Във втроата минута Галчев и Георги Стоичков размениха пасове в центъра на терена, след което капитанът на домакините с хубав диагонален пас намери Крис Гади отдясно. Крилото центрира много добре към наказателното поле, където подаването му дойде една идея по-високо за непокрития Мартин Тошев.

В 10-та минута дойде и първият голям шанс за гостите. Лъчезар Балтанов се пребори за топката пред наказателното поле на домакините и се устреми навътре. При аутлинията той спря и през човек с пас по земята намери Тодор Неделев. Звездата на пловдивчани шутира мощно и точно, но доброто заставане на Васил Добрев отне голяма част от силата в изстрела и вратарят Янко Георгиев улови.

5 минути по-късно Веселин Минев се включи отляво по атаката. С второто докосване ветеранът центрира перфектно към далечната греда, където Неделев беше оставен да стреля с глава. От 7-8 метра националът шутира на сантиметри покрай левия стълб.

ГОООЛ! Ботев поведе в резултата в 20-ата минута на срещата. Густаво Алфонсо проведе голова атака отляво и бе съборен след шпагат от Георги Стоичков на тревата. Главният рефер на срещата посочи точката за изпълнение на дузпа, от която Тодор Неделев откри за 1:0.

Веднага след гола,  Фернандо Виана можеше да покачи на 2:0, но се забави. Последваха силни минути за домакините, които бяха най-близо до отбелязване на попадение след удар на Борислав Галчев.

В 32-ата минута, след многоходова атака Бризола подаде през цялата защита на Септември към Серкан Юсеин, чийто удар бе уловен от вратаря Валентин Галев.

ГОООЛ Септември изравни резултата в 53-ата минута чрез Крис Гади – 1:1!

Грешникът Георги Стоичков, който по-рано направи дузпата за Ботев, центрира по страхотен начин по въздух и сложи топката на главата на Крис Гади, който без колебания изравни резултата.

В 58-та минута Бризола и Виана комбинираха качествено по между си вблизост до полето на домакините. В крайна сметка вторият се оказа на стрелкова позиция и шутира, но Георгиев се намеси с крак и изби.

В 74-та минута Стивън Петков пропусна голям шанс да реши срещата в полза на своя тим! В атаката на Ботев (Пд) участваха две от резервите на Киров през втората част – Ндунгала и Петков. Първият напредна мощно отляво и, малко преди да достигне до аутлинията, центрира към наказателното поле на Септември. Там вратарят на домакините не излезе адекватно и топката стигна до Стивън. Той от няколко метра не успя да уцели вратата и коженото кълбо излетя високо в аут.

Инфарктен край на срещата – в последния епизод Панов изчисти топката от голлинията и спаси точката за совя тим след удар с глава на Тилев.

Септември (Сф): Янко Георгиев, Борис Галчев (Антони Иванов 86′), Васил Добрев, Георги Стоичков, Елтън Джон, Иван Тилев, Иван Стоянов (Ишмаел Байду 46′), Крис Гади, Мартин Тошев (Васил Калоянов 68′), Патрик Весели, Янко Сандански