Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев счупи каръка навън и се завърна на 4-то място

Ботев победи Славия с 2:1  в среща от 19-ия кръг на елита и счупи каръка навън. След 3 месеца и половина Ботев най-накрая победи като гост и се завърна на 4-то място в класирането. Атанас Курдов откри за домакините, а с голове на Анисе през първото и на Вандер през второто Ботев достигна до пълен обрат.

В 4-та минута Ромарио отправи удар, който беше спасен от Петков. Малко по-късно Сърмов отправи хубав удар, който мина опасно встрани от вратата на Георги Петков.

В 9-та минута Галин Иванов отправи удар, който Стаховяк спаси.

В 19-та минута Славия откри резултата Атанас Курдов засече с глава центриране на Радослав Димитров отляво и вкара за 1:0.

20131201_144601 [1000x666];

В 24-та минута Галчев стреля от границата на пеналта получи се рикошет, но Петков успя да спаси.

В 31-та минута Веселин Минев центрира към Иван Цветков, който игра с глава топката попадна при Анисе, който от границата на вратарското поле прати с глава топката за 1:1.

В 39-та минута Вандер отправи опасен удар, който профуча опасно покрай вратата на Петков.

В 44-та минута Вандер беше фаулиран от Георги Пашов на границата на наказателното поле, Вандер изпълни фаула, който мина опасно встрани от вратата на Петков.

В началните 10 минути от втората част не се случи нищо интересно.

20131201_143218 [1000x666]

В 54-та минута Вандер отправи удар от границата на пеналта, но право в Георги Петков.

В 62-та минута Ботев обърна резултата, Борис Галчев подаде към Вандер той финтира играч на Славия и отправи неспасяем удар за 2:1.

В 64-та минута Ботев можеше да реши мача, Ромарио беше изведен очи в очи срещу Петков, но би право в вратаря на домакините и топката излезе в корнер.

В 70-та минута Вандер се контузи и беше заменен от Костадин Дяков.

20131201_140950 [1000x666]

В 73-та минута Иван Цветков отправи силен удар, който беше избит в корнер от Георги Петков.

В 76-та минута Янко Сандански отправи много неточен изстрел.

В 79-та минута Мариян Огнянов се завърна в игра, след като замени Иван Цветков.

В 88-та минута Ромарио отправи изстрел в аут, а секунди по-късно Анисе излезе сам срещу Петков, но изстрелът му срещна гредата. В 90-та минута и Ромарио отправи удар, който беше спасен от Петков.

Това беше първа победа на Ботев навън от 18 август, когато беше победен Черноморец в Бургас. С тази победа пловдивчани се завърнаха на 4-то място в класирането.

Ботев – Славия 1:2

Голмайстори: 1:0 Атанас Курдов 19 мин. 1:1 Абел Анисе 31 мин. 1:2 Вандер Виейра

Жълт картон: Иван Цветков, Абел Анисе (Ботев), Георги Пашов, Алберт Банинг (Славия)

Славия:  Георги Петков, Радослав Димитров, Виктор Генев, Костадин Велков, Георги Пашов, Алберт Банинг, Чавдар Янков, Галин Иванов, Янко Сандански (Радослав Василев 82), Фернадно Да Силва (Милен Василев 74), Атанас Курдов

Резерви: Емил Петров, Милен Василев, Павле Попара, Радослав Василев, Димо Атанасов, Стефан Велков, Богомил Христов

Ботев:  Адам Стаховяк, Йордан Христов, Елведин Джинич, Веселин Минев, Георги Сърмов, Борис Галчев, Вандер Виейра (Костадин Дяков 72), Ромарио Кортзорг (Станислав Костов 90), Абел Анисе, Иван Цветков (Мариян Огнянов 79)

Резерви: Росен Андонов, Костадин Дяков, Мариян Огнянов, Луис Педро, Валери Домовчийски, Станислав Костов, Филип Филипов

Съдия: Цветан Кръстев