Ботев ПловдивВ чужбинаПловдивчаниФутбол

Младежите с тежка загуба, 4-ма от Ботев играха

Младежите записаха най-тежката си загуба в квалификациите до момента. В последната среща от пресявките младежиха паднаха с 1:7 от Дания, като все пак не подобриха антирекорда от 0:8 от Чехия през 2001г.

До 18-та минута нищо не предвещаваше какво ще се случи, но първо в 18-та минута Лукас Андерсен откри, а 4 по-късно Христофор Хубчев беше изгонен с директен червен картон и всичко за младежите свърши. Голеадата започна от 32-та минута, когато Лукас Андерсен удвои, а малко по-късно Риза Дурмиси направи резултата класически. Малко преди края на първата част падна и още едно попадение реализирано от Яник Вестергаард.

Антон Карачанаков върна едно попадение в 49-та минута, но 65-та се стигна и до пети гол във вратата на “лъвчетата” реализирано от  Емил Бергрен. Секунди по-късно Уфе Бех покачи на 6:1, а крайното 7:1 оформи Кенет Зохоре в 78-та минута.

От 5-та играчи на Ботев 4-ма взеха участие в злополучния мач. Алекс Колев започна с капитанската лента като титуляр и игра до 68-та минута, когато беше заменен от Никола Колев. Цветелин Чунчуков също започна като титуляр, но игра само до 34-та минута, защото Павел Панов трябваше да замени някой от нападателите си след червения картон на Хубчев. На мястото на Чунчуков влезе съотборника му в Ботев Станислав Дрянов. Божидар Васев започна като титуляр и игра цял мач за тима.