Други спортовеТенис

Мико изпусна решен мач и загуби на финала в Бургас

Пловдивчанинът Дмитър Кузманов допусна пълен обрат и загуби от японеца Ясутака Учияма със 7-5 4-6 2-6 във финала на фючърса в Бургас с награден фонд от $10,000.Все пак с достигането си до тази фаза пловдивчанинът си гарантира десет точки за световната ранглиста. Лошата новина обаче идва от факта, че Мико няма да прибави нови точки към актива си за световната ранглиста, тъй като не успя да защити 18-е от миналата година, когато бе шампион в същата надпревара.

Иначе днешната среща започна с леко предимство за японеца, който реализира пробив още в самото начало. Българинът обаче не се предаде, върна го и в крайна сметка успя и да измъкне първия сет след решителен брейк в 12-ия гейм.

Кузманов дори увеличи серията си на пет поредни гейма, повеждайки с 3-0 във втората част, но постепенно изпусна контрола върху срещата и позволи на японеца да изравни резултата в сетовете, печелейки едва един от следващите седем гейма. Подобен бе сценарият и в третата част, която започна с ранен пробив за пловдивчанина и преднина от 2-0, но с шест поредни гейма Учияма се добра до крайната победа.