Uncategorized

Марица ще зимува 10-ти във Втора лига!

Марица с нова победа като гост във Втора лига

“Марица” завърши по страхотен начин футболната година, след като в мач от последния за 2017-та 17-ти кръг във Втора лига “жълто-сините” надиграха с 1:2 като гост състава на “Оборище” Панагюрище. Възпитаниците на Стоян Димитров изиграха добър двубой, отново се раздадоха до край и засулжено стигнаха до така важния успех Пловдивчани записаха пети пореден мач без загуба и ще зимуват на 10-то място във временното класиране.

Тежкия терен на стадион “Орчо войвода” затрудни много и двата отбора. Дъждът в Панагюрище не бе спирал от петък, което видимо се отрази на терена.
Първата част бе относително равностойна, но домакините така и не стигнаха до точен удар към вратата пазена от Илия Николов. За сметка на това “жълто-сините” организираха няколко опасни контраатаки. В 30-та минута, след грешка в отбраната на “Оборище”, маричани отнеха топката и след много добра комбинация между Димитър Юруков и Венцислав Гюзелев последният отбеляза, давайки преднина на пловдивчани. При този резултат 0:1 завърши първата част.

През втората част домакините имаха лек териториален превес, но пловдивчани имаха няколко чисти положения, които пропуснаха. В 56-та минута Свилен Щерев комбинира с Борислав Караматев, опитния футболист намери топката по прекрасен начин и със страхотен удар направи 0:2. В 83-та минута резервата за “Оборище” Ерай Карадайъ успя да намали за 1:2, но въпреки опитите на домакините да променят негаривния за тях резултат срещата завърши с победа за “Марица”.

Така “Марица” завърши с победа футболната 2017-та година. Въпреки недобрия си старт на сезона във Втора лига маричани показаха своя потенциал в не малко мачове и постигнаха добри резултати. Впечатление направи себераздаването, мъжеството и проявения характер на футболистите през полусезона. “Жълто-сините” имат добри шансове на пролет да постигнат по-добро класиране и да запазят мястото си във Втора лига.

ОБОРИЩЕ – МАРИЦА 1:2 /0:1 Венцислав Гюзелев 30’; 0:2 Борислав Караматев 56’; 1:2 Ерай Карадайъ 83’/

МАРИЦА: Илия Николов – капитан, Атанас Ташолов, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Алил Кардашев, Атанас Куманов, Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев, Джунейт Яшар, Димитър Юруков, Свилен Щерев. РЕЗЕРВИ: Димитър Грабчев, Иван Гендов, Николай Колев, Петър Чалъков, Рангел Игнатов, Христо Янчев, Цветан Йотов

ОБОРИЩЕ /Панагюрище/: Иван Иванов, Мартин Сандов, Мартин Василев, Любомир Гуцев, Димитър Руйчев, Цветомир Цонков, Фернандо Кавалканде, Петър Тончев, Мариян Наплатанов, Лъчезар Котев, Кантен Гюйон, РЕЗЕРВИ: Росен Андонов, Елидиано Лима, Боримир Карамфилов, Ангел Делчев, Ерай Карадайъ, Костадин Аджов, Майк Кръстев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: … /Марица/;…/Оборище/

Съдийски състав: ГС: Мартин Стоименов, АС1: Андрей Николов, АС2: Юлиян Тодоров, 4-ТИ: Цанко Миндалов, СН: Георги Влъчков