МарицаФутбол

Марица с лесна победа като гост на Любимец

Марица победи като гост състава на Любимец с 0:4 в мач от 13-ти кръг от първенството на Трета лига – Югоизточна група.

Двубоят се игра в събота на градския стадион в Любимец. “Пиратите” бяха без двама основни футболисти за тази среща. Димитър Юруков и Мирослав Пушкаров са част от Националния отбор за аматьори, който участва в турнира “Купа на регионите”, провеждащ се в югозападна България и не взеха участие в двубоя.

“Жълто-сините” имаха надмощие през всичките 90 минути на мача срещу “Любимец” и съвсем заслужено стигнаха до нова резултатна победа, като пропуснаха и доста по-изразителен резултат, съобщава страницата на клуба.

Домакините почти не създаваха ситуации пред Илия Николов. Марица поведе с попадение на голмайстора на отбора до този момент – Венцислав Гюзелев (13 гола) в 14-та минута. Той беше изведен чудесно от Борислав Караматев зад отбраната на домакините и откри резултата.

Даниел Спасов удвои резултата, след центриране на Георги Арабаджиев и уби интригата в мача в 30-та минута. До края на полувремето пловдивчани имаха още положения, които обаче пропуснаха и резултатът остана 0:2

През втората част нещата на терена не се промениха и Марица продължаваше да е водещият тим в двубоя и да създава голови ситуации. В 51-та минута Аян Садъков направи резултата класически с дебютния си гол за “жълто-сините”, затвърждавайки добрата си форма.

Садъков вкара красиво попадение след комбинация с Ники Павлов. Той пусна пас към Павлов, който му върна с пета и Садъков директно стреля от дъгата пред наказателното поле за 0:3. Самият Николай Павлов в 72-та минута покачи на 0:4.

След изиграването на срещите от 13-ти кръг Марица вече заема 3-то място с 27 точки, с две по малко от лидера Загорец и с точка зад ОФК Карнобат. Зад “жълто-сините” са Раковски 2011 с 26 и Розова долина с 25.

В следващия 14-ти кръг Марица приема тима на Раковски 2011 в регионално дерби. Днес тима от град Раковски завърши 1:1 при домакинството си на Евроколеж, като “кръстоносците” изравниха в даденото от съдията продължение от дузпа.

Мачът между Марица и Раковски 2011 е на 4-ти ноември, от 14:30 часа, на стадион “Марица” в Пловдив.

Голмайстори: 0:1 Венцислав Гюзелев 14’, 0:2 Даниел Спасов 30′, 0:3 Аян Садъков 51’, 0:4 Николай Павлов 72’

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев , Пламен Табаков, Самер Алхусейн, Борислав Караматев, Петьо Димитров, Красимир Иванов – капитан, Даниел Спасов (Георги Георгиев 75’), Георги Арабаджиев (Аян Садъков 45’), Венцислав Гюзелев (Борислав Никифоров 45’), Николай Павлов. Старши треньор: Стоян Димитров

Жълти картони за Марица: Алил Кардашев и Петьо Димитров

Съдийски състав: Гл.съдия: Ахмед Белбер, асистенти: Михаил Николов и Младен Вълчев и тримата от Бургас; 4-ти съдия: Иван Николов – Хасково.

Делегат: Тома Манолов – Бургас