Марица - жениТрибуна Пловдив TVФутбол

TribunaPlovdivTV: Марица с категорично 3:0 над Казанлък волей и се изравни с Левски на върха

В дербито на 13-ия кръг в женската НВЛ, отборът на Марица се наложи с категоричното 3:0 над Казанлък волей. По този начин маричанки се изравниха по точки с лидера Левски, кръг преди края на редовния сезон.

Двубоят премина леко за пловдивчанки, които бяха подкрепяни от близо 500 свои привърженици в залата на Пловдивския университет. По-старото поколение пък си припомни какво е да си на футболен и волейболен мач на Марица в “Кършияка”. Голяма част от зрителите на футболната среща Марица – Вихър Строево 4:2 присъстваха и на волейболният двубоя между Марица и Казанлък.

В първия гейм маричанки започнаха силно, но последва леко отпускане, което позволи на Казанлък да изравни. Това обаче беше поправено и геймът беше взет с 25:21.

Във втората част Марица беше категорична и нито за миг не подцени гейма – 25:14.

Третият гейм също домакините не оставиха никакъв шанс на гостенките от Казанлък и двубоят беше затворен след 25:15.

Така в класирането кръг преди края на редовния сезон Марица е с равни точки с Левски с по 44, но “сините” са с по-добри показатели. В последния кръг от редовния сезон Марица гостува на Славия, а Левски е домакин на ЕПУ Перник.

Срещата можехте да наблюдавате на живо с TribunaPlovdiv.bg.