МарицаФутбол

Марица с втора поредна загуба във Втора лига

“Марица” загуби с 3:1 гостуването си на дублиращия отбор на ЦСКА 1948. Срещата бе от 7 кръг във Втора лига и се игра на стадиона в Бистрица.

Домакините стигнаха до две положения още в началните минути на срещата, като при едното от тях Илия Николов изби в гредата удар от фаул. В 6-та минута съдията Любомиров не отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на домакините. Малко по-късно Димитър Аврамов стреля от около 25 метра, но стражът на домакините успя да избие в корнер.

В 29-ата минута ЦСКА 1948 II откри резултата чрез Антон Бакалов, който засече от въздуха подаване отляво. Той имаше нова възможност пред себе си минута по-късно, но стреля слабо. В 34-та минута Бакалов изведе с пета Ангел Бастунов на стреелкова позиция и последният удвои.

През втората част маричани опитаха да променят събитията, но възможностите пред тях бяха малко. В 71-ата минута Антон Бакалов, който бе сред най-активните за домакините, направи 3:0 след индивидуален пробив. В 80-ата минута Мартин Газиев отбеляза единствения гол на сметката на “Марица”. Той стреля от пряк свободен удар, топката се отклони от стената, излъга вратарят Тодоров и се озова в мрежата му.

Така “Марица” загуби първото от двете си поредни гостувания. Следващият понеделник, 30-ти август, “Марица” гостува на “Марек” в Дупница. Срещата е от 18 часа на стадион “Бончук” и ще бъде предавана пряко по Диема Спорт.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов (Даниел Спасов), Симеон Вешев (Илиян Йорданов), Янко Ангелов (Мартин Газиев), Сами Мехмедов, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Веселин Марчев, Валери Домовчийски © (Александър Праматаров), Мариян Тонев. РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Христиан Димитров
ЦСКА 1948 II: Димитър Тодоров ©, Лазар Марин, Мерт Салимехмед, Борислав Вакадинов, Ангел Лясков, Георги Иванов, Хари Денков (Емануил Личев), Марио Дилчовски (Богдан Костов), Александър Златков (Ариф Ферадов), Ангел Бастунов (Цветомир Цанев), Антон Бакалов (Кристиян Иванов). РЕЗЕРВИ: Християн Христов, Богдан Костов, Мариян Димитров

Снимка: Спортал