ВолейболМарица - жени

Марица разби Левски насред София

Марица (Пловдив) победи като гост Левски (София) в дербито на втория кръг от женската Национална волейболна лига.  Пред около 120 зрители в столичната зала Христо Ботев момичетата на Иван Петков се наложиха над вицешампионките с 3:1 (25:20, 25:18, 19:25, 25:17) след 91 минути игра.

След серия от точки при трудни сервиси на Силвана Чаушева Марица дръпна със 7:1 в първата част.  Пловдивчанки поеха контрол върху гейма и дори успяха да увеличат аванса си.  Малко преди края на частта обаче и домакините постигнаха серия от безответни точки при сервиси на Вероника Бежандолска и застрашиха преднината на Марица.  На помощ на своите от ъгъла се появи Мира Тодорова и с две отлични прояви край мрежата доведе нещата до геймбол.  Капитанката на Жълтите Диана Малинова с успешна атака затвори гейма при 25:20.

Втората част вървеше много оспорвано и с чести смени във водачеството.  За първи път разликата в полза на кой да е отбор надхвърли две точки при 20:17 за Марица.  Това като че ли прекърши съпротивата на Сините и до края на гейма те не успяха да противодействат успешно на пловдивчанки.  Момичетата на Радослав Бакърджиев допуснаха доста брак в играта си и именно с грешка в нападение сложиха точка на гейма при 25:18 за жълтите.

В третата част благодарение най-вече на атаките на Таня Събкова, нападението на софиянки значително повиши резултатността си.  След равенството при 5:5 в третата част Левски дръпна в резултата с четири поредни точки.  Беше ред на гостенките да натрупат доста непредизвикани грешки, които им попречиха да се върнат в гейма.  Успешна блокада на Гергана Петрова за последната точка оформи гейма на 25:19 в полза на сините.

Пловдивчанки реагираха като ужилени и влязоха в четвъртия гейм с мощно 10:2.  Домакините така и не успяха да намерят начин да се върнат в мача.  Марица продължи да ги натиска и със сервис, и край мрежата, и успя да запази аванса си до края.  Диана Малинова заби последната топка в мача за крайното 25:17 в този гейм.

Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева с 21 точки за победителките, цели 5 от които директно от начален удар.  Диана Малинова добави 13.  Най-резултатна за Левски бе Мирослава Паскова с 16 точки.  Вероника Бежандолска впечатли с 4 аса и 4 успешни блокади за общо 12 точки в мача.