МарицаФутбол

Марица продължава с доброто представяне след бой над Ураган (Бояджик)

Марица постигна нова убедителна победа, този път над гостуващия тим на Ураган (Бояджик) в изтеглен мач от 12 кръг в Трета лига – Югоизточна “В” група.

“Жълто-сините” спечелиха с 4:0 и прибавиха нови 3 точки към актива си, като тимът излезе на втора позиция във временното класиране, преди изиграването на
останалите срещи от кръга.

Победата бе напълно заслужена и е трета поредна за състава воден от старши треньора Стоян Димитров, съобщава официалната страница на клуба. Изтеглянето на двубоя беше заради повиквателните на четирима футболисти на маричани в аматьорския национален отбор, който утре се събира на лагер в Банско.

Марица надигра своя съперник и заслужено стигна до поредния успех. “Жълто-сините” започнаха активно и в 18-та минута, при една атака, Даниел Спасов беше съборен в наказателното поле на гостите.

Главният съдия Димитър Андреев от Кърджали отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Венцислав Гюзелев, който оглавява голмайсторския лист на тима си с 12 попадения.

В 23-та минута Борислав Караматев пусна хубав пас към Даниел Спасов, който удвои резултата. В 31-та минута, след бърза контра Николай Павлов направи резултата класически, след асистенция на Даниел Спасов.

В 42-та минута Борислав Караматев със силен удар от воле от около 20 метра се опита да отбележи нов гол, но гостите имаха късмет, тъй като топката се отби в страничната греда, пред слисания поглед на вратаря на “Ураган”.

Второто полувреме започна по-спокойно, като маричани контролираха играта. Гостите не се отказаха и се опитаха да променят този негативен за тях резултат, като се наложи на няколко пъти стражът на маричани Илия Николов да се намесва решително на два пъти.

“Жълто-сините” организираха бързи и опасни атаки, с които застрашаваха противниковата врата. В 77-та минута Мирослав Пушкаров изведе с дълъг пас влезлия преди минути на терена Борислав Никифоров и бързоногият футболист отбеляза за 4:0.

Никифоров се възстановяваше от контузия, но постепенно навлиза в оптимална форма. Маричани пропуснаха още няколко изгодни за гол положения до края на срещата и резултатът 4:0 се запази до края на двубоя.

Голмайстори: 1:0 Венцислав Гюзелев – дузпа 18′, 2:0 Даниел Спасов 23′, 3:0 Николай Павлов 31′, 4:0 Борислав Никифоров 77′.

Марица: Илия Николов, Алил Кардашев, Пламен Табаков, Димитър Хубинов, Мирослав Пушкаров, Борислав Караматев, Красимир Иванов – капитан, Даниел Спасов (Борислав Никифоров), Димитър Юруков (Георги Георгиев), Венцислав Гюзелев, Николай Павлов (Георги Арабаджиев). Старши треньор: Стоян Димитров

Съдийски състав: Гл.съдия: Димитър Андреев, асистенти: Шюкри Махмуд и Мехмед Мехмед и тримата от Кърджали. 4-ти съдия: Камена Георгиева – Пловдив.

Делегат: Огнян Златков – Пловдив