МарицаФутбол

Марица прекъсна серията от загуби с изключително престижно равенство в Словения

Марица изигра най-силния си мач по време на лагера си в Словения и записа престижно равенство с вицешампиона на Босна и Херцеговина „Тузла“. Срещата завърши наравно 0:0, като това бе последната проверка за босненския тим преди срещата им от Европейските клубни турнири.

Двата тима показаха добра игра на високо темпо и изиграха доста интересна среща на стадиона в град Брежице. Срещата се игра на осветление, в 20:45 часа (21:45 българско време), по искане на отбора от Босна, тъй като в същия времеви диапазон е и мачът им от евротурнирите.

В тази среща почивка бе дадена на някои от по-младите състезатели, като Стефан Попов, Виктор Петков, Теодор Фърков, Георги Иванов, Мартин Лазов и Васил Янин. Цял мач записаха Мартин Газиев, Йордан Пейчинов и Димитър Аврамов.
Първото полувреме маричани имаха няколко удара, с които босненския тим се справи. Веселин Марчев и Радослав Апостолов имаха шансове пред себе си. При друга ситуация Илиян Йорданов центрира от фланга, топката се удари в ръката на защитник на „Тузла“ и излезе в корнер, но дузпа не беше отсъдена. Съставът от Босна и Херцеговина също имаха няколко ситуации, но добри намеси на Илия Николов и защитниците пред него предотвратиха голове. На полувремето двата тима направиха множество смени в своите състави.
През второто полувреме Марица създаде няколко опасности след контраатаки. Петър Атанасов на два пъти изскачаше зад гърба на защитата, но не успяваше да завърши добре. Айкут Янъков имаше ситуация, в която преодоля защитник, навлезе в наказателното поле и опита да центрира към Петър Атанасов на празна врата, но защитник изби в последния момент. Най-сериозното положение се откри пред Станимир Димитров. Той се измъкна зад защитата след извеждаш пас, но защитник го настигна в наказателното поле. След единоборство Димитров успя да чукне топката встрани от противника и да се измъкне, но бе съборен на земята. При тази ситуация също не бе отсъдена дузпа.
В края на второто полувреме босненските футболисти имаха няколко добри положения, но влезлият на полувремето Петър Начев, който записа силен мач, отрази всички удари, а отбраната също се справи отлично.

В 89-та минута Марица можеше да стигне до победата. При една контраатака Сали Садъков, който също записа силен мач, се озова в наказателното поле, но от малък ъгъл стреля с неудобния му крак и вратарят изби с крак в корнер.

Следващата контролна среща на „Марица“ е срещу елитния хърватски „Шибеник“.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Дъглас Иваноф, Станислав Маламов, Веселин Марчев, Мариян Тонев, Валери Домовчийски (Петър Начев, Симеон Вешев, Сали Садъков, Христиан Димитров, Милен Танчев, Петър Атанасов, Айкут Янъков, Станимир Димитров)