МарицаСпартак

Марица посече Спартак в градското дерби за Купата

Марица спечели малкото дерби на Пловдив за Купата на България. Жълто-сините победиха съгражданите си от Спартак с 2:0 в мач от първия кръг в турнира. Двубоят се игра на стадион “Тодор Диев” пред около 2000 зрители.

Гладиаторите започнаха добре мачa и още в 1′ Здравко Жилов се озова отлично срещу вратаря Илия Николов, но в последния момент топката му бе избита от защитник на Марица.

В 3-ата минута Кирил Георгиев центрира от дясно, но Любо Цеков стреля от въздуха право в ръцете на Николов. Гостите отговориха със силен удар на Тодор Тимонов от фаул, но Костадин Велков се намеси отлично и изби в ъглов удар.

Второто полувреме започна с пропуск на Здравко Жилов, който изскочи сам срещу Илия Николов, но опитния вратар спаси удара.

Мартин Анастасов откри резултата в 70-ата минута, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле и стреля покрай вратаря.

Няколко минути Костадин Велко изби топката, но я изпусна и тя попадна в Джунейт Узунов, който не празна врата вкара за 0:2.

Треньорът на Спартак Стефан Учиков отново използва двама юноши от школата на клуба- Мартин Симеонов и Мариан Гиров.

Така Спартак продължава подготовка за участието си в А-областна група.

Състави на двата отбора:

Спартак: 12. Константин Велков, 17. Ивайло Димитров, 3. Николай Христозов, 8. Христос Доков, 4. Рангел Костурски, 13. Стефан Учиков (19. Веселин Тонев 50 мин.), 11. Кирил Георгиев, 24. Мариан Гиров (23. Денис Хасан 65 мин.), 22. Здравко Жилов (10. Петко Фанев 56 мин.), 18. Мартин Симеонов (6. Костадин Калинов 62 мин.), 9. Любомир Цеков (Михаел Пърчев 75 мин.)

Марица: 32. Илия Николов, 4. Йордан Пейчинов, 5. Димитър Аврамов (15. Георги Иванов 88 мин.), 24. Димитър Мичков (16. Атанас Бунов 72 мин.), 18. Даниел Спасов, 7. Джунейт Узунов, 11. Олджай Алиев (3. Димитър Палков 90 мин.), 99. Милен Танчев, 10. Мартин Анастасов, 9. Георги Георгиев (19. Мирослав Георгиев 86 мин.), 86. Тодор Тимонов (6. Иван Мицев 83 мин.)