ВолейболМарица - жени

Марица отнесе “розите” насред Казанлък

Марица (Пловдив) победи Казанлък Волей (Казанлък) в последния мач от програмата на Група Б от междинния дял на редовния сезон в женската Национална волейболна лига.  Пред препълнени трибуни в зала Арсенал, момичетата на Иван Петков надиграха тези на Петър Дочев с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17)* след 74 минути игра.  Своя дебют като състезателка за Розите направи опитната Ваня Соколова, помощник-треньор на тима.

Преди началото на двубоя пък либерото на домакините Кристин Колчагова получи букет цветя по случай рождения си ден от президента на клуба Васил Аргиров.

Разпределителката на Марица Анелия Минчева направи три аса от общо пет за отбора в първия гейм, които дадоха на пловдивчанки сериозен аванс в резултата.  Към края на гейма обаче в игра за Розите влезе младият втори плеймейкър Василена Папанова.  Нейните сервиси доста затрудниха посрещането на Жълтите и застрашиха тяхната преднина.  В крайна сметка до обрат не се стигна и Марица затвори гейма при 25:20.

Домакините влязоха устремно във втората част и поведоха с 5:1, но авансът им бързо беше стопен.  На второто техническо прекъсване разликата вече бе 4 точки в полза на Марица.  Малко след това градусът на напрежението в залата значително се вдигна, когато съдиите промениха свое решение след като Иван Петков вече беше извършил смяна в своя състав.  Настъпи известна суматоха, която прекъсна мача за няколко минути.  След възобновяването на играта двата тима се впуснаха в люта битка до края на гейма, а успешните изяви в нападение на Янита Николова вкараха интрига в резултата.  Все пак частта завърши с успешен пайп на Диана Малинова за крайното 25:23 в полза на гостенките.

При 11:7 за Марица в третия гейм, под бурните аплодисменти на публиката, на терена влезе Ваня Соколова.  Това сякаш вдъхна повече увереност сред нейните съотборнички и те намериха сили да потърсят път към обрата.  До такъв обаче не се стигна.  Маричанки продължиха да доминират, а казанлъчанки започнаха да грешат повече.  С отлични изяви най-вече от Силвия Андреева до края на гейма Жълтите спокойно затвориха мача при 25:17 и 3:0.

Топреализатор на срещата стана Янита Николова с 16 точки за Казанлък.  Най-резултатна за победителките бе Силвана Чаушева с 13.  Началният удар на Марица допринесе за успеха с цели 11 аса.

Във временното класиране пловдивчанки остават начело, непобедени вече в осем мача, като във врата им диша Левски (София), който с един изигран мач повече има същия точков актив.