ДюшМарицаФутбол

Марица оглави класирането при U15

Отборът на “Марица” победи с 3:1 гостуващия “Берое” в мач от 2-ри кръг в Елитната група до 15 години – зона Югоизток. Срещата се игра в неделя от 10 часа на стадион “Марица”.

Атанас Манов изведе “Марица” напред в резултата след отлично изпълнен пряк свободен удар в 15-та минута. В 21-та минута Кристиян Бекиров удвои.

Изнервени от резултата, заралий заиграха доста по-грубо през второто полувреме. Гостите бяха в положение на засада почти при всеки свой опит за атака, което още повече ги изнерви. В 50-та минута Кристиян Бекиров направи резултата класически с втория си гол в мача.

“Марица” можеше да поведе и с още по-изразителен резултат, но отборът нямаше шанс. Гостите все пак достигнаха до почетно попадение. То дойде в последната минута.

Добро впечатление направиха неколцината родители на деца състезаващи се за пловдивския “Локомотив”, които заедно с децата си подкрепяха своите съграждани от “Марица”.

С победата “Марица” оглави временното класиране с 6 точки. Толкова имат и “Локомотив” и “Нефтохимик”.

“Марица”U15: Венцислав Милев, Георги Иванов (Мартин Айтов), Теодор Генов (Златко Палийски), Дони Костов, Георги Коев (Теодор Фърков), Стоян Татаров, Мартин Праматаров, Нанко Мусен, Кристиян Бекиров, Илиян Рангелов, Атанас Манов – капитан.

източник: страницата на Марица Пловдив