МарицаФутбол

3 от 3 за Марица, “пиратите” оглавиха Югоизточната “В” група

Марица победи Несебър с 2:1 в среща от 3-ия кръг на Югоизточната “В” група, двубоят беше предаван на живо по Канал 3. Головете за маричани отбелязаха Виделен Сердарски в 53-та минута и Даниел Спасов в 62-та, а в 85-та минута Георги Георгиев вкара почетно попадение за гостите. С тази победа Марица записа трета поредна победа и има пълен актив от точки като оглави класирането в Югоизточната “В” група.

В 8-та минута Емил Николов опита удар, който не попадна в очертанията на вратата.

В 16-та минута най-опитният в състава на Несебър Станислав Жеков засече с глава центриране от корнер, но Стефан Йонов улови топката.

В 21-та минута Стойчо Бебелеков отправи удар, но изстрелът му беше блокиран от защитник на Несебър и Роман Васенев улови топката.

В 32-та минута Даниел Спасов проби, а след поредица от рикошети топката отново стигна до него и той отправи удар от малък ъгъл, но вратарят Васенев изби.

Марица направи две поредни принудителни смени в рамките на само 5 минути. Първо Кирил Ангелов напусна контузен и беше заменен от Лъчезар Якалиев, а след това и Христо Тошев получи травма и на негово място влезна Светослав Барашки.

В 46-та минута Кристиян Павлов стреля към вратата на Несебър, но изстрелът му премина покрай вратата на Васенев.

В 50-та минута Емил Николов отправи неточен удар.

В 53-та минута Марица откри резултата с уникален гол на Виделен Сердарски. Халфът на Марица получи топката от Стойчо Бебелеков и с топовен изстрел от около 25 метра не остави никакви шансове на Роман Васенев.

В 58-та минута Емил Николов отправи пореден удар, този път той беше точен и Йонов трябваше да се намесва и да избие в корнер, след неговото изпълнение обаче не се случи нищо интересно.

В 62-та минута Марица вкара и втори гол, Кристиян Павлов центрира по земята, защитник на Несебър не успя да изчисти добре и топката овладя Даниел Спасов, който финтира защитник на гостите и вкара за 2:0.

В 85-та минута Несебър се върна в двубоя след хубаво центриране на Емил Николов резервата Георги Георгиев с техничен удар не остави шансове на Йонов за 2:1.

До края на мача Несебър не успя да направи нещо повече и Марица записа трета поредна победа.

С тази победа Марица е с пълен актив от 9 точки след първите 3 кръга на Югоизточната “В” група. По-късно днес е двубоят на ОФК Поморие, а утре на Тунджа Ямбол, които също до момента нямат загубена точка.

Марица – Несебър 2:1

Голмайстор: 1:0 Виделен Сердарски 53 мин. 2:0 Даниел Спасов 62 мин. 2:1 Георги Георгиев 85 мин.

Marica Plovdiv

Марица: 31. Стефан Йонов, 22. Йордан Влашки, 20. Христо Тошев (9. Светослав Барашки 43 мин.), 21. Георги Неделчев, 2. Стойчо Бебелеков, 16. Виделен Сердарски, 8. Елмаз Сюлейман, 18. Даниел Спасов (17. Асен Кочев 69 мин.), 13. Кирил Ангелов (19. Лъчезар Якалиев 38 мин.), 7. Кристиян Павлов, 10. Иван Площаков (к)

Nesebar

Несебър: 12. Роман Васенев 10. Стойчо Колев (13. Михаил Динков 66 мин.), 7. Димитър Кръстев, 4. Любомир Петров (к), 5. Станислав Жеков, 8. Яни Георгиев, 18. Нуретин Пюскюлю, 11. Емил Николов, 22. Кристиян Димитров, 20. Ангел Каишев (7. Георги Георгиев 72 мин.), 17. Стоян Вълчев (9. Тодор Марков 86 мин.)

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiiteХаресай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>