ВолейболМарица - жени

Марица започна ударно новото първенство

Марица (Пловдив) победи като гост ЕПУ (Перник) в първия мач от програмата на новия сезон в Националната волейболна лига за жени.  Гостенките от Града под тепетата надиграха категорично своите домакини при дебюта им в женския елит с 3:0 (25:9, 25:16, 25:11).

Преди началото на мача домакините организираха кратка церемония по случай възраждането на женския волейбол в Перник, на която приветствени думи поднесоха президентът на Европейския политехнически университет Тошко Кръстев и техническият директор на клуба Асен Асенов, аплодирани от пернишките любители на волейбола.

В първия гейм маричанки наложиха тотално надмощие на терена и с помощта на 3 аса и 6 точкови блокади подчиниха Студентките за разгромното 25:9.  В края на гейма отлично се включи влязлата като резерва Марина Ковачева, която набързо отбеляза 4 точки, между които и последната в гейма.  Във втората част перничанки повишиха леко ефективността на своята атака и се възползваха от непредизвиканите грешки на пловдивчанки, за да бъдат малко по-конкурентни.  Все пак Марица продължи да има превес и отново постигна убедителен краен резултат – 25:16.  В третата част волейболистките на ЕПУ допуснаха доста брак в играта си, с което улесниха фаворита в тази среща да се поздрави с победата след малко повече от час игра.  Блокаут на центъра Милена Димова оформи крайното 25:11 в последния гейм.

Топреализатор на мача стана капитанката на Марица Диана Малинова с 11 точки.  Нейните съотборнички Марина Ковачева и Силвана Чаушева добавиха по 10.  Най-резултатна за домакините бе Елена Михайлова с 8 точки.