ВолейболМарица - жени

Марица завърши годината без загуба и с пълен актив от точки

Марица (Пловдив) стана есенен първенец на България при жените без нито една загуба от началото на сезона.  В последната среща от седмия кръг на Националната волейболна лига. Жълтите надиграха гостуващия Славия-СУ (София) с 3:0 (25:16, 25:21, 25:17) пред около 200 ентусиазирани зрители в зала Олимпиада.

В първата част домакините преодоляха съпротивата на софиянки най-вече с по-добрата си игра в нападение, водено от капитанката Диана Малинова.  Тя заби и последната топка в гейма за 25:16.  Във втората част и двата отбора увеличиха грешките, а началните удари на Славия, особено на Стефани Стефанова, започнаха да затрудняват пловдивското посрещане, което направи гейма малко по-равностоен.  Все пак нападението на Марица продължи да играе по-успешно и донесе и тази част на домакините при 25:21.  Белите потърсиха пътя към обрата в началото на третия гейм и успяха да поведат с 8:4.  За последен път обаче те бяха напред в резултата при 13:12.  Последва серия от 8 безответни точки за Марица при сервиси на Милена Димова и много добра игра на пловдивската блокада и при 20:13 крайният победител вече беше напълно ясен.  След 25:17 момичетата на Иван Петков се поздравиха с успеха.

Топреализатор на мача стана Диана Малинова с 13 точки.  Марина Ковачева добави 12.  С 12 точки бе и най-резултатната състезателка на Славия Стефани Стефанова.

Така с пълен актив от 18 точки от шест мача Жълтите заемат първото място във временното класиране преди междинния дял от редовния сезон през януари.  Славия заема петото място с 6 точки от две победи и четири загуби.