МарицаФутбол

Марица е зимен шампион след трудна победа над Борислав (Първомай)

Отборът на Марица постигна трудна победа над “Борислав” (Първомай) с 2:1 в последния за есенния полусезон 17-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група.

Среащата се проведе в мразовития съботен следобед пред около 300 зрители на стадион Марица в Пловдив и предложи много емоции на привържениците на футбола. С победата “жълто-сините” излязоха на първо място в класирането и за пръв път от доста години ще зимува като първенец, съобщава официалната страница на клуба.

Двата отбора изиграха интересен, оспорван и отворен двубой, в който “жълто-сините” търсеха повече победата и в крайна сметка заслужено спечелиха. “Марица” водеше играта и непрестанно организираше атаки.

Снажните играчи на гостите се справиха с почти всички високи топки пред своята врата и от своя страна организираха добри контраатаки. Реферът Владимир Вълков показа общо 4 жълти картона на играчи на гостите, но спести поне още толкова.

“Марица” започна добре мача и още във втората минута можеше да води, след като вратарят на гостите Ферди Мюмюнов се забави с отиграването на една топка и Димитър Юруков го атакува, но блокираната топка излезе в аут. В 7-та минута Мюмюнов се справи с два последователни удара към своята врата.

Десет минути по-късно шут на Борислав Караматев мина над вратата на първомайци. Чак в 20-та минута гостите създадоха първото си по-интересно положение, след като Валентин Сливов стреля неточно. В 24-та минута Шабан Османов от гостите шутира силно, но Илия Николов улови.

В 33-та минута Борислав Караматев получи чудесен пас от Венцислав Гюзелев и с хубав удар насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Мюмюнов за 1:0. Димитър Юруков можеше да удвои в 37-та минута с удар отблизо, но Ферди Мюмюнов се справи. В 41-та минута гостите стигнаха до равенството.

При една контра на гостите последва добро центриране в наказателното поле, а там Георги Петров се оказа на добра позиция и изпуснат от защитниците на “Марица” изравни. Голът е едва първия допуснат в последните осем двубоя за “Марица”.

Малко след изравняването Борислав Караматев опита прехвърлящ удар към вратата на “Борислав”, който беше много добре насочен, но Ферди Мюмюнов с мъка изби в корнер. Така първото полувреме приключи при резултат 1:1.

В началото на втората част Даниел Спасов бе близо до гола, но Ферди Мюмюнов отново се справи. В 50-та минута опасно центриране в наказателното поле на “Марица” не бе засечено от никого и топката излезе в аут.

В 52-та минута Мюмюнов се справи с два последователни удара към неговата врата, а при третия топката излезе в аут. Няколко минути по-късно Петьо Димитров стреля неточно.

При едно от центриранията пред вратата на гостите Даниел Спасов успя да нанесе хубав удар с глава, насочен под напречната греда, но отново стражът на първомайци, макар и трудно, изби в корнер.

В 62-та минута топката опасно се “разходи” през краката на трима играчи на “Борислав” в наказателното поле на домакините, но никой от тях не съумя да отправи удар. В 78-та минута Ферди Мюмюнов успя да избие топката току от главата на Георги Георгиев на няколко метра пред вратата.

В последните минути гостите започнаха да бавят играта. Десет минути преди края на двубоя Валентин Сливов отправи неточен удар покрай вратата на Илия Николов. В 87-та минута Борислав Караматев изведе прекрасно зад защитата на “Борислав” Венцислав Гюзелев, който напредна и реализира ценното попадение за 2:1.

Гюзелев е голмайстор на тима до този момент. До края на мача гостите не успяха да стигнат до опасност пред вратата на “Марица”, а в даденото от съдията продължение, което никой не разбра колко минути е, Аян Садъков имаше шанс да реализира трети гол, но Ферди Мюмюнов се справи.

Така “Марица” постигна осма поредна победа, като в тези осем двубои реализира 52 гола и допусна само 1 и напълно заслужено оглави класирането в Трета лига.

Сплутеният състав, воден от треньора Стоян Димитров, постигна това с много труд и желание за красива и резултатна игра, преминавайки през доста тежки изпитания. Тимът показа видимо израстване през полусезона и спечели признание от повечето футболни специалисти.

Отборът завърши есенния дял на шампионата с две трудни победи, но това донесе още по-голяма радост както на всички играчи, треньори и ръководители, така и на изстрадалите фенове на “жълто-синия” клуб.

“Марица” – “Борислав” (Първомай) 2:1

Голмайстори: 1:0 Борислав Караматев 33’; 1:1 Георги Петров 41’; 2:1 Венцислав Гюзелев 87’

“Марица”: Илия Николов, Алил Кардашев, Красимир Иванов – капитан, Мирослав Пушкаров, Пламен Табаков, Даниел Спасов (Тодор Иванов), Петьо Димитров, Венцислав Гюзелев, Борислав Караматев, Димитър Юруков (Аян Садъков), Георги Арабаджиев (Георги Георгиев). Треньор: Стоян Димитров

“Борислав” (Първомай): Ферди Мюмюнов, Илия Янков, Иван Стоянов (Николай Ангелов), Пейо Батинов, Апостол Павлов, Георги Неделчев, Кристиян Ватралев (Кристиян Николов), Георги Петров, Таньо Бончев, Шабан Османов (Васил Колев), Валентин Сливов. Треньор: Александър Стойчев

Жълти картони: “Борислав”: Апостол Павлов, Георги Петров, Таньо Бончев, Шабан Османов; “Марица”: Борислав Караматев, Венцислав Гюзелев