Ботев ПловдивВ чужбинаПловдивчаниФутбол

Майнц се сбогува рано с Лига Европа, Неделев отново остана пренебрегнат

Отборът на Майнц 05 се сбогува с Лига Европа още в 3-ия предварителен кръг на турнира. Тимът на Тодор Неделев допусна невероятен гаф и беше обърнат от гръцкия Астерас Триполис.

За втора поредна среща Неделев беше пренебрегнат и дори и не попадна в групата на немците, въпреки че беше най-добрият за тима по време на контролите, като реализира и 3 попадения.

В първата среща Майнц беше спечелил с 1:0 у дома, но допусна 3 гола във вратата си.

В 30-та минута Пабло Де Бласи откри, в 39-та минута Коо Джа Чеол изравни и Майнц вече се виждаше в следващия кръг.

В 68-та минута обаче Пабло Маза отново изведе домакините напред и постави под сериозно напрежение немците. Всичко за Майнц свърши в 86-та минута, когато отново Маза вкара така важният трети гол за Астерас и по този начин гърците хвърлиха най-голямата бомба снощи в Лига Европа.

Следващият мач на Майнц е след две седмици, когато започва Бундеслигата.

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiiteХаресай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>