ДюшЛокомотив ПловдивФутбол

Юношите от елитната юношеска група до 17 години приключиха есенния дял от напредварата с категорична победа с 3:0 над Верея (Стара Загора), в мач игран на изкуствения терен на Лаута. За някои от футболистите обаче това няма да е последния мач преди празниците, тъй като се очаква част от тях да подсилят старшата възраст в битката за полуфинала срещу Берое (Стара Загора) идната събота.

Още в 10-ата минута срещу Верея, роденият през 1998-ма година Любослав Лючев изненада вратаря на гостите с изпълнение от фаул, което заби топката неспаяемо в горния му ляв ъгъл. Старозагорци също имаха своите шансове, но по-сериозните пропуски отново бяха пред вратата на Верея.

Вторите 40 минути започнаха с надмощие на домакините, като фрапантен пропуск направи Алпай Мурад. Няколко минути по-късно Любо Лучев отново повтори упражнението при първия гол, като този път предсказуемо за стража на Верея стреля към вратата, но това не му помогна да отрази неспасяемия удар за 2:0. Гостите пропуснаха да намалят след неразчетено излизане на вратаря Георги Петров, но до гол не се стигна. В последната минута на мача Стоян Григоров бе повален в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Мурад не сгреши и фиксира класическото 3:0.