ВИДЕО И СНИМКИ: Локомотив отново е в топ 3 след разгром над Берое, “черно-белите” записаха първа “суха” мрежа за сезона

Локомотив Пловдив победи Берое с 3:0 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига. Головете за „черно-белите” реализираха Георги Илиев, Бирсент Карагарен и Ален Ожболт. След този мач Локомотив отново се завърна в Топ 3, като вече има 20 точки. Берое остава 5-ти с 15 точки.

През първото полувреме домакините бяха по-добрият отбор на терена. Първо изстрел на Георги Илиев от фаул в 6-та минута срещна гредата, а след това и няколко добри възможности бяха пропиляни от домакините. Така се стигна до 28-та минута, когато Георги Илиев откри резултата. Грешка на Ибрахима Конте, позволи на Димитър Илиев да напредне а след това и да намери Георги Илиев, който на празна врата откри резултата. Малко по-късно Локо стигна и до втори гол. Бирсент Карагарен бе точен след асистенция на Георги Илиев. Илиев намери непокрития Карагарен в наказателното поле, който отблизо не сгреши за 2:0

През второто полувреме Берое стабилизира играта си и имаше няколко възможности да стигне поне до почетен гол, но това така и не стана. За сметка на това в 85-та минута Ожболт реши абсолютно всичко, като реализира 3-ти гол във вратата на Душан Перниш, с който оформи и крайния резултат.

Локо започна по-добре мача, като опита няколко атаки в началните 5 минути.

Греда за Локо! В 6-та минута “черно-белите” получиха право да изпълнят фаул на границата на наказателното поле, Георги Илиев стреля, но топката се отби в десния страничен стълб на Душан Перниш.

Възможност и за Берое в 10-та минута на мача. След центриране от фаул, топката бе пратена на втора греда, където играч на заралии стреля, но топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

В 11-та минута Александър Цветков стреля, но безкрайно неточно.

В 14-та минута топката влезе в мрежата на Луков, но при паса към нападателя на Берое Зоран Йосипович имаше засада и гола бе отменен.

В следващите минути нивото на игра спадна, като положения пред двете врати липсваха.

Локо предостави инициативата на Берое, като гостите повече задържаха топката.

ГОООЛ! Локо повежда, Георги Илиев открива резултата в 28-та минута!
Грешка на Ибрахима Конте при опита на Берое за излизане от пресата на “смърфовете”, топката стигна в краката на Димитър Илиев, който намери Георги Илиев на празна врата, за да бъде открит резултата.

След гола, Локомотив отново пое контрол над събитията на терена, като започна по-масирано да атакува вратата на гостите.

ГОООЛ! Локо удвоява след гол на Бирсент Карагарен в 39-та минута.
Чудесна контраатака, която бе започната с подаване от Парвиз Умарбаев, който намери Георги Илиев. Ветеранът задържа топката уверено, за да изчака включването на Бирсент Карагарен. Халфът получи топката и завърши уверено за 2:0.

До края на полувремето Локо задържа топката, за да се оттегли с 2 гола преднина на почивката.

Начало на второто полувреме!

В 49-та минута хубава атака на Берое завърши с центриране на Александър Василев в наказателното поле, но Луков излезе и боксира.

В 52-та минута Бандаловски пробва удар от далечно разстояние, но право в ръцете на Мартин Луков.

Берое определено стои по-добре на терена през второто полувреме, като опитва да наложи сериозен натиск върху домакините. За момента обаче до сериозни положения пред вратата на Луков не се стига.

Добра възможност се откри пред Локо в 59-та минута. Домакините организираха бърза контраатака, като Ожболт бе изведен зад защитата на Берое, той опита да подаде на непокрития в наказателното поле Георги Илиев, но паса му бе бокиран, след което словенецът бе и фаулиран.

В 62-та минута Минчев пробва удар, но над вратата на домакините.

В 63-та минута след карамбол в наказателното поле на Локо, топката бе изчистена в ъглов удар.

В 69-та минута страхотен удар от далечно разстояние на Александър Василев, премина покрай десния страничен стълб на Мартин Луков.

В следващите минути играта се накъса, като единоборствата преобладаваха на терена.

В 81-та минута нова атака на заралии завърши с подаване към Зоран Йосипович, но той остана под топката.

ГОООЛ! 3:0 за Локомотив в 85-та минута, Ален Ожболт се разписва!
Страхотна контраатака за пореден път от страна на Локомотив Пловдив, при която Ален Ожболт беше изведен чудесно зад гърба на защитата на Берое, за да направи резултата 3:0 в полза на състава на Бруно Акрапович.

До края на мача “смърфовете” можеха да отбележат и 4-ти гол, но пропуски ги лишиха от по-голяма победа.

Локо Пд: 71. Мартин Луков, 6. Стивън Езе, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев, 50. Йосип Томашевич, 9. Бирсент Карагарен, 21. Георги Илиев, 14. Димитър Илиев, 12. Ален Ожболт

Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 25. Лукас Масоеро, 44. Николай Николаев, 13. Един Бахтич, 7. Момчил Цветанов

Берое: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 10. Вандерсон, 11. Иван Бандаловски, 17. Ибрахима Конте, 19. Александър Василев, 21. Зоран Йосипович, 25. Георги Ангелов, 28. Рубен Бригидо

Резерви: 1. Пламен Колев, 9. Мартин Камбуров, 14. Яя Меледже, 18. Петко Цанков, 44. Виктор Генев, 73. Иван Минчев, 94. Юлиан Ненов

Старши треньор: Александър Томаш