СНИМКИ: Димитър Илиев спаси Локо от голяма издънка, “смърфовете” продължават със защитата на Купата на България

Настоящият носител на Купата на България Локомотив (Пловдив) се класира за 1/4 финалите на турнира след труден успех с 2:1 над втородивизионния Литекс.
“Смърфовете” не показаха познатото ниво от голяма част от есенния полусезон, но благодарение на два късни гола на Димитър Илиев успяха да стигнат до победата.

През първата част домакините имаха териториално предимство, но така и не успя да създаде някакво много чисто положение пред вратата на съперника. Единствено Карагарен и Аралица пробваха да застрашат Петров, но това не доведе до успех.

Втората част започна горе-долу по същия начин, както и първата, като постепенно домакините започваха да стават нервни от факта, че не намират път към вратата на съперника. Така се стигна до 65-ата минута, когато “оранжевите” откриха резултата. Митрев се пребори с Петрович и Алмейда в наказателното поле и след това с техничен удар преодоля Пиргов.

В 74-ата минута обаче домакините изравниха. Карагарен проби по десния фланг и центрира към наказателното поле. Там Илиев овладя топката и успя да я прати в мрежата на Литекс за 1:1.

Срещата вървеше към продължения, след като гостите се бранеха умело и не се виждаше как ще се стигне до попадение във вратата им. В 86-ата минута обаче вратарят на ловчанлии сбърка фатално и това донесе победата на Локо. При едно центриране на Георги Илиев стражът Петров излезе извън рамката на вратата си, но не успя да хване топката и тя попадна у Карагарен, който с глава продължи към Илиев, а той на празна врата нямаше как да не вкара.

Така Локомотив продължава защитата на купата и очаква съперника си в следващата фаза. Жребият за четвъртфиналите е във вторник 10 декември.

В 3-ата минута се откри първата добра възможност в мача пред отбора на Локо, след като Момчил Цветанов проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Карагарен засече, но в страни от целта.

Домакините очаквано натиснаха своя съперник, но Литекс се отбранява добре до момента.

В 17-ата минута Ожболт проби много добре в наказателното поле, но при опита си да изкара топката на дузпата, пасът му бе пресечен.

В 21-ата минута след пас на Томашевич, Момчил Цветанов по страхотен начин пропусна топката през краката си, като елиминира защитник на Литекс, след което центрира в наказателното поле, но бранителите на ловчанлии успяха да изчистят топката.

В 24-ата минута след една изритана на високо топка от Томашевич топката стигна до Ожболт, който я свали с глава в наказателното поле към Карагарен, като последния опита удар, но след лек рикошет топката попадна в ръцете на Петър Петров.

В 26-ата минута Аралица стреля с глава след центриране от ъглов удар, но право в ръцете на Петров.

В следващите минути играта отново се пренесе в центъра на терена.

В 36-ата минута Момчил Цветанов стреля от далечно разстояние, но далеч от целта.

В 45-ата минута Уирис Густаво стреля от границата на наказателното поле, но отново над вратата.

В 47-ата минута Димитър Илиев пробва странен пас, който се получи като удар и Петър Петров едва изби в ъглов удар.

В 50-ата минута Митко Илиев пусна към Витанов, който стреля слабо в ръцете на вратаря.

В 56-ата минута Карагарен качи топката на главата на Ален Ожболт, но ударът на словенеца мина покрай вратата.

ГООЛ! Литекс шокира Локомотив с първото си сериозно положение в мача!
В 66-ата минута Иван Митрев се възползва от колебливите действия на Петрович и откри резултата, минавайки между него и още един защитник, пращайки топката във вратата на Пиргов.

В 71-ата минута Димитър Илиев стреля с глава след центриране от ъглов удар, но топката мина над вратата.

ГООЛ! Локомотив изравнява след гол на Димитър Илиев!
В 74-ата минута Димитър Илиев изравни, след като Карагерен центрира отдясно, топката мина 4 противникови играчи и №14 от домакините разпечата вратата на Петър Петров.

Домакините се опитват да сътворят обрат, докато ловчанлии използват всеки един момент за да накъсат играта.

ГОООЛ! Локомотив прави пълен обрат след нов гол на Димитър Илиев!
В 87-ата минута Георги Илиев центрира от фаул, Петър Петров първоначано улови топката, но впоследствие я изпусна и Димитър Илиев бе най-съобразителен и бърз, извеждайки домакините напред.

Локо Пд: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 61. Динис Алмейда, 50. Йосип Томашевич, 19. Уирис Густаво (45’Георги Илиев), 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен(90’Малембана), 14. Димитър Илиев (к), 12. Ален Ожболт, 77. Анте Аралица (45’Бахтич)

Резерви: 71. Мартин Луков, 25. Лукас Масоеро, 44. Николай Николаев, 13. Един Бахтич, 21. Георги Илиев Русев, 10. Парвиз Умарбаев

Старши треньор: Зелимир Теркес

Литекс: 99. Петър Петров, 11. Галин Минков, 16. Иван Иванов, 17. Петър Петров, 22. Пламен Николов (к), 5. Петко Ганев, 34. Олег Димитров, 10. Георги Иванов, 21. Илиян Капитанов, 97. Александър Аспарухов, 23. Иван Митрев

Резерви: Станислав Нисторов, 15. Никола Борисов, 4. Джейхан Зайденов, 14. Николай Янков, 18. Адриан Гиргинов, 7. Радослав Живков, 9. Тонислав Йорданов

Старши треньор: Живко Желев