Локомотив с четвърта поредна победа в контролите, юноша на Евертън дебютира за “смърфовете”

Локомотив (Пловдив) записа четвъртата си поредна победа от началото на зимната подготовка, побеждавайки с 2:1 втородивизионния Созопол в контролна среща, която се игра на стадиона в Поморие.

Головете за “смърфовете” реализираха Димитър Илиев (13) и Лукас Салинас (38), а юношата Георги Милев (64) си вкара автогол.

Това бе четвърта поредна победа в контролите за “черно-белите”, като преди това те се справиха с Марица (3:1), Атлетик Куклен (2:0) и Берое (3:0).

Неофициален дебют за пловдивчани пък направи англичанинът Конър Руан.

Първата възможност в мача се откри пред Лукас Салинас. В 7-ата минута бразилецът получи топката на добра позиция и стреля, но в страни от целта.

В 10-ата минута Александър Иванов пробва късмета си, но този път вратарят на Созопол спаси.

В 13-ата минута “смърфовете” откриха резултата. Диниш Алмейда пусна страхотен пас по земя, извеждайки Бирсент Карагарен сам срещу вратаря на Созопол. Националът подаде към Димитър Илиев и капитанът вкара на празна врата за 1:0.

В 39-ата минута “черно-белите” удвоиха аванса си. Футболистите на Созопол загубиха топката дълбоко в половината на Локо , след кото последва бърза контраатака. Лукас Салинас изскочи сам срещу вратаря и с техничен удар с левия крак насочи топката в долния десен ъгъл за 2:0.

В последната минута на първата част пловдивчани можеше да получат наказателен удар. Момчил Цветанов бе съборен в наказателното поле на Созопол, но реферът прецени, че нарушението е започнало извън пенала и отсъди фаул. Умарбаев изпълни, при което топката срещна ръката на играч в синьо и излезе извън очертанията на терена. Вместо дузпа обаче, съдията реши, че е най-добре да свири край на първата част.

През второто полувреме Александър Тунчев заложи на голяма част от юношите на тима, като логично темпото на игра спадна.

В 64-ата минута Созопол намали резултата след статично изпълнение. Капитанът Петър Кюмюрджиев, който е бивш футболист на Локомотив, центрира остро от фаул в наказателното поле на черно-белите. Там Георги Милев в опита си да изчисти топката я засече с глава в собствената си мрежа за 2:1.

В 70-ата минута се откри не лош шанс пред Иван Михайлов, но ударът му не намери очертанията.

До края на срещата повече попадения не паднаха и “смърфовете” записаха нов успех в проверките си.

Състав на Локо: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Александър Иванов (Илко Пиргов, Николай Николаев, Кристиан Гомис, Георги Минчев, Конър Руън, Александър Колев, Видол Сейменски, Петър Петров, Иван Михайлов, Иван Арамазов, Сашо Лебанов, Георги Милев).

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно