СНИМКИ: Локомотив с поредна загуба, Берое им писа тройка

Отборът на Локомотив Пловдив допусна четвърта поредна загуба, като така тима на Неделчо Матушев продължава с лошата си серия в “А” група, след като за последните шест мача, “черно-белите” са взели едва една точка.

Днес на стадиона в парк “Лаута”, тимът на Берое се наложи с 3:0 над  “смърфовете”, които допуснаха трета поредна загуба като домакин.

Двубоя започна с лек натиск на “зелените”, като в петата минута играч в черно-бяло направи подарък на Венци Христов, който обаче не стреля точно. Малко след това Локомотив отговори. Любимецът на трите хиляди привърженици на стадиона Мартин Камбуров пусна към Дани Кики, който стреля слабо и Макенджиев улови без проблеми.

В 20-ата, Игор Джоман също получи подарък, но този път от Божидар Стойчев, който боксира неразчетено. Топката попадна в Джоман, който от двадесет метра не успя да уцели празната врата. При следващото прекъсване на играта, Здравко Илиев бе заменен от Станислав Маламов заради контузия. 12 copy

До края на полувремето, Жуниор Мапуко получи два шанса да отбележи попадение, но стреля неточно. Второто част започна кошмарно за Локомотив, след като гостите получиха право да изпълняват дузпа още в 46-ата минута. Елиан Парино фаулира грубо Жуниор Мапуку в наказателното поле, което даде право на Стефан Павлов да посочи бялата точка. Зад топката застана Мапуко, който нацели горния стълб на Божидар Стойчев.

В следващите минути вместо домакините да поемат инициативата, “зелените” бяха в пъти по-добрия отбор и заслужено отбелязаха три попадения.

За бързо Дани Кики и Станислав Маламов получиха по жълти картони заради неразчетени влизания. В 55-ата минута, старозагорци проведоха изключително бърза контраатака, която завърши с попадение. Елиаш навлезе добре и подаде към Георги Костадинов, който финтира Богомил Дяков и вкара топката в мрежата на домакините за 1:0. Три минути след това, Мапуко пусна към Селим Керкар, който с точен удар удвой резултата.

В 64-ата минута Неделчо Матушев направи първата си смяна. Якимов бе заменен от Карагерен, а малко след това Дани Кики излезе на мястото на Бранимир Костадинов.

Петнадесет минути след това, Берое стигна до класиката в резултата. Защитата на Локомотив за пореден доказа, че през този сезон е най-слабото място във формацията на отбора  и реагира неадекватно и Венци Христов вкара за 3:0.

До края на мача не се случи нищо интересно и Берое победи с класика.