Локомотив размаза Царско село и се изравни с Левски

Отборът на Локомотив (Пловдив) размаза с 4:0 Царско село в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Румен Гьонов си отбеляза автогол (36), а Димитър Илиев (53) и Анте Аралица (55,83) вкараха останалите попадения за “смърфовете”.

След този успех „черно-белите” се върнаха в топ 3 на елита и вече са с равни точки с втория в класирането Левски.

Царско село пък остава 10-ти с 19 точки.

В началото на двубоя играта бе спокойна.

В 4-ата минута Бахамбула стреля, но след рикошет топката излезе в ъглов удар.

В 11-ата минута Карагарен проби добре по десния фланг на атаката на Локомотив, но се забави с опита си за пас и бе блокиран от защитник на “царете”.

В 12-ата минута Димитър Илиев намери с добър пас по дясното крило Карагарен, който центрира добре, топката достигна до Умарбаев, който шутира право в ръцете на Пласид.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, без реални опасности пред двете врати.

ГООЛ! Локомотив повежда с 1:0 в 36-ата минута, след автогол на Румен Гьонов!
Центриране на Димитър Илиев в опасната зона между защитата и вратаря бе засечето от Румен Гьонов, който си отбеляза автогол.

До края на полувремето нямаше повече опасности и двата отбора се прибраха на почивка при гол аванс за домакините.

В 46-ата минута Гьонов стреля, но ударът му бе блокиран.

В 48-ата минута Салинас намери Аралица в наказателното поле, нападателят пое и стреля, но с малко топката излезе в аут.

В 50-ата минута Салинас стреля, но слабо и право в ръцете на Пласид.

В 52-ата минута съдията отсъди дузпа за Локо, след нарушение срещу Алмейда.

ГОООЛ! Димитър Илиев удвоява преднината на “смърфовете” след точно изпълнен наказателен удар.
Мартин Кавдански събори Диниш Алмейда в наказателното поле и главният съдия посочи правилно точката за изпълнение на дузпа. Зад топката застана щатният изпълнител на наказателни удари в Локомотив – Димитър Илиев, който прати стража на Царско село в обратния ъгъл и покачи на 2:0.

ГОООЛ! Локомотив вече има преднина от три гола, след като и Анте Аралица се разписа в 55-ата минута!
В 55-ата минута Анте Аралица направи резултата класически, но голяма заслуга за гола има Бирсент Карагарен. Крилото получи топката от Димитър Илиев и пусна прецизен пас към втора греда, където Аралица насочи удара си във вратата от няколко метра.

В 62-ата минута след изпълнение на ъглов удар, Диниш Алмейда прати топката на втора греда, където Аралица стреля, но топката премина в страни от целта.

В 65-ата минута Бахамбула стреля право в ръцете на Мартин Луков.

ГОООЛ! Анте Аралица реализира втория си гол в мача и Локомотив вече води с 4:0
Димитър Илиев даде пас за Николай Николаев, който пък асистира на Аралица в наказателното поле. Нападателят отбеляза, но от повторенията останаха съмнения за засада на хърватина.

В 86-ата минута Хулио Родригес можеше да вкара почетен гол за “царете”, но ударът му мина малко над напречната греда на Мартин Луков.

До края на мача нямаше повече интересни положения и резултата остана непроменен.

Локо Пд: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Акинсола Акиниеми, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев(59’Миховил Клапан), Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен(76’Николай Николаев), Лукас Салинас(72’Валентино Пулиезе), Димитър Илиев, Анте Аралица

Царско село: Джони Пласид, Румен Гьонов, Мартин Кавдански, Реян Даскалов, Ивайло Марков, Уесли Ната, Дилан Бахамбула, Антонио Георгиев, Андерсон Кордейро, Лудсинио Маренго, Мирослав Будинов

Старши треньор: Никола Спасов