Локомотив ПловдивФутбол

Локомотив пак не впечатли, ще търси чудо в реванша

Отборът на Локомотив (Пловдив) гостуваше тази вечер на Черно море на негостоприемния стадион ”Тича”. Срещата от 1/2 финалната среща от “Втората осмица” не даде категоричен победител, след като завърши при резултат 2:1. Домакините през цялата среща бяха по-добрия отбор на терена, а срещу тях момчетата на Бруно Акрапович не показаха нищо смислено, освен гола, който реализираха.

Реваншът между двата отбора ще бъде повече от труден за Локомотив, тъй като Акрапович няма да може да разчита на Анте Аралица, който бе изгонен. Като добавим и слабата игра на отбора, то може би чудо ще е нужно на “смърфовете”, за да продължат напред.

Първото попадение в срещата бе дело на Атанас Захиров в 61-ата минута. ”Моряците” покачиха благодарение на Фенуш, който безпроблемно се възползва от груба грешка на Езе. В 85-ата минута игралият слабо през целия двубой, Филип Михалевич намали на крайното 2:1.

Домакините опитаха да наложат натиск в първите минута на срещата. В 3-та Божилов бе оставен сам около границата на наказателното поле на “смърфовете”, а играчът опита да стреля с левия крак. Топката обаче профуча извън очертанията на вратата на Милина.

10 минути по-късно Радослав Василев опита зад ножица в полето на “черно-белите”, но не успя да уцели вратата на съперника и кълбото отново излезе в аут. Божилов опита нов удар дистанция 60 секунди по-късно, но и този път, за негово нещастие, не успя да намери целта.

Около 20-та минута “смърфовете” пренесоха закратко играта в полето на съперника за изпълнение на фаул от Райков. Топката обаче бе отбита от защитата на “моряците”, но тя пак попадна в краката на Симеон Райков. Крилото обърна посоката и с по-неудобния си десен крак стреля силно към левия ъгъл на Макенджиев. Старжът на домакините все пак улови без особени вълнения.

В 30-та минута Черно море близо до това да открие резултта, след като Илиев центрира от пряк свободен удар, а Димов засече с глава. Ударът обаче не слаб и Милина хвана топката между ръкавиците си.

В края на полувремето Фенуш се измъкна зад защитата на Локомотив (Пд) и бе на сантиметри от това да отправи точен удар. Езе обаче някак го настигна и чукна топката в корнер. След него Милина улови без колебания.

Втората част започна с два последователни изстрела на играчи на “моряците”. Първо, Георги Илиев стреля неточно от дистанция. Минута по-късно Атанас Зехиров опита късмета си от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.

В 54-та минута Симеон Райков стреля от пряк свободен удар, но топката прелетя над вратата. 5 минути по-късно Фенущ направи непростим пропуск пред вратата на Локомотив, след него и Кононго пропусна да се разпише.

Атанас Зехиров откри за домакините в 61-тя минута – 1:0!

Отличен гол на Атанас Зехиров, който с отличен външен фалц прати топката в сглобката на вратата на Локомотив.

Три минути след това падна и второто попадение в срещата. Стивън Езе направи изключително груба грешка и остави сам срещу Милина Фенуш, който без напрежение покачи на 2:0.

Двата гола явно подсетиха старши треньора на “черно-белите” Бруно Акрапович, че има правото да извършва смени. Аралица влезе на мястото на Райков, а две по-късно, Янко Ангелов освободи мястото си на Умарбаев. Тук Акрапович меко казано изненада с избора си, тъй като Банович бе с жълт картон и бе предупреден категорично, от главния рефер, че ще бъде изгонен при следващо нарушение.

Последва нова възможност за Черно море, която по чудо не бе реализирана.

В 73-ата минута, Банович все пак напусна, заменен от Елитон. Минута след това Михалевич получи топката от Буна на дузпата, но вместо да стреля тръгна да си я спира и тя му бе избита от краката.

Буна навлезе на скорост отляво, пусна към Аралица, който обаче хитро прескочи топката, а за Михалевич бе детска игра да намали резултата за 2:1.

В края на срещата Анте Аралица получи директен червен картон. Той падна в наказателното поле на Черно море, след което бе спорно изгонен.

Така Локомотив ще приеме в събота Черно море в мач-реванш между двата отбора, а победителят ще играе срещу третия от “Първата шестица” в мач за Лига Европа.

Стартови състави на двата отбора:

Черно море: Благой Макенджиев, Стефан Станчев, Мехди Фенуш, Радослав Василев, Георги Божилов, Петър Витанов, Атанас Зехиров, Георги Русев, Илиас Хасани, Даниел Димов, Юго Кононго