Ботев ПловдивВетераниЛокомотив ПловдивФутбол

ВИДЕО И СНИМКИ: Ветераните на Локомотив отстраниха ветераните на Ботев

Ветераните на Локомотив победи и във втората срещата ветераните на Ботев с 1:0 и отстраниха шампионите от миналия сезон. Срещата се игра на помощния терен “Кошарата” на “Лаута”, а единственото попадение реализира Чавдар Стойчев – Френския в самия край на двубоя. Първата среща на клубната база на Ботев в Коматево завърши отново с победа на “смърфовете” с гол на Васил Кръстев.

Двубоят беше изгледан от легендите на двата тима Динко Дерменджиев, Христо Бонев, Петър Зехтински, Марин Бакалов, Георги Василев, Аян Садъков, Гено Добревски и други.

В 8-та минута Димитър Димитров стреля към вратата на Локомотив, а Васил Камбуров успя да избие в корнер.

В 15-та минута Красимир Димитров отправи неточен удар, а малко по-късно и Васил Гърков не намери целта.

В 22-та минута Краси Димитров удари напречната греда, след като изпълни фаул.

Малко по-късно Васил Кръстев центрира към Лазар Въчков, но ударът на крилото премина в аут.

В 30-та минута Марчо Дафчев отправи удар от фаул, който беше избит в корнер от Васил Камбуров. След неговото изпълнение Дафчев се опита да вкара директно от корнер, но не успя.

През второто полувреме Ботев стоеше по-добре на терена и два пъти футболисти на Локомотив трябваше да чистят от голлинията. Първо в 48-та минута Пепо Пенчев отправи удар, който беше избит от голлинията от Стефан Лулчев.

Секунди по-късно Петър Пашев изведе Иван Йотовски, който вкара във вратата на Ботев, но имаше отсъдена засада.

В 52-та минута Васил Камбуров спаси удар на Димитър Димитров.

В 65-та минута Иван Недевски излезе сам срещу Петър Анев, но не успя да го преодолее.

В 70-та минута Иван Добревски отправи удар, като отново Стефан Лулчев успя да избие от голлинията.

В самия край на двубоя влезлият през втората част Чавдар Стойчев – Френския отправи удар, Анев не се намеси добре и топката влетя в мрежата му за крайното 1:0.

Така с общ резултат 2:0 Локомотив продължава в следващия кръг, където ще срещне Раковски или Тракия Стамболийски.

Локомотив: Васил Камбуров, Спас Топузов, Иво Костадинов, Стефан Лулчев, Венци Чалъков, Филип Георгиев, Петър Пашев, Георги Недевски, Васил Кръстев, Лазар Въчков, Красимир Димитров (Чавдар Стойчев, Тодор Димов, Велин Терзиев, Атанас Попов)

Ботев: Петър Анев, Иван Кочев, Недко Миленов, Димитър Солаков, Пепо Пенчев, Христо Стаев, Иван Тачовски, Васил Гърков, Марчо Дафчев, Георги Котулов, Димитър Димитров (Иван Добревски, Запрян Раков, Пламен Петров)

* Видеоклипът е качен от екипa на TribunaPlovdiv.bg в 720p HD качество, но YouTube ще го стартира с 360p. За да го стартирате с 720 HD качество е нужно едно кликване на “Настройки” (намира се на черната лента в дясно под клипа) и след това да изберете 720 HD.

baner-tribuna-plovdiv-pod-statiiteХаресай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>