Локомотив загуби от ЦСКА 1948, Илиев изпусна дузпа

Отборът на ЦСКА 1948 победи тима на Локомотив (Пловдив) с 1:0 в последен кръг от редовния сезон в efbet Лига.

”Смърфовете” не успяха да си върнат аванса от 5 точки пред ЦСКА-София в битката за втората позиция. Победата пък прати ЦСКА 1948 в Топ 6, каквато бе целта на отбора.

Пловдивчани се намираха в далеч по-добра серия от своя съперник. “Черно-белите” спечелиха всеки един от последните си четири мача и то без да допуснат попадение. “Червените” пък имат едва 3 победи от началото на пролетния дял на шампионата, но така пловдивчани напук на статистиката стигнаха до загуба.
Наставникът на Локомотив Александър Тунчев нямаше големи кадрови проблеми за срещата и разчита на всичко най-добро.
По-рано през сезона двата отбора завършиха наравно в Пловдив. Масоеро откри за Локомотив още в 5-ата минута, но в 15-ата Момчил Цветанов си вкара автогол за крайното 1:1.

В началните минути на срещата играта се водеше в центъра на терена и до интересни ситуации не се стигна.

в 8-ата минута домакините изпуснаха златен шанс да открият резултата. След пробив отдясно на Ангел Бастунов, топката достигна до Георги Русев, който стреля силно, но право в Пиргов.

В 16-ата минута Александър Тунчев получи неприятна новина, след като Дейвид Малемана получи контузия и бе принудително заменен.

В 24-ата минута гол на “червените” бе отменен. Ивайло Чочев прати топката в мрежата на Илко Пиргов, но голът не бе зачетен. Георги Русев достави центриране от пряк свободен удар към халфа Чочев, който реализира, но на повторенията си пролича, че част от рамото на полузащитника е зад отбраната на пловдивчани.

В 27-ата минута “смърфовете” стигнаха до добра възможност след статично положение. Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА 1948. Първо резервата Кристиан Гомис не отигра добре, а след него и Диниш Алмейда не се ориентира, за да отправи удар посока вратата на Наумов.

В 32-ата минута Момчил Цветанов намери Илиев в наказателното поле, който стреля с глава, но в страни от целта.

Гостите продължиха с натиска си и в 34-ата минута Алмейда свали с глава за Димитър Илиев в наказателното поле. Той бе с гръб към вратата и подаде успоредно за Карагарен, който шутира, но Димитър Пиргов с блестящ шпагат спря пътя на топката към вратата на Даниел Наумов, след което вратарят дори я улови.

До края на полувремето не паднаха голове и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

В 50-ата минута гостите от Пловдив заучено отиграха ъглов удар, а топката бе върната назад към Бирсент Карагарен, Той шутира силно с десния крак, но топката премина встрани от гредата на Наумов.

ГОЛ! В 55-ата минута Ивайло Чочев откри резулата за домакините!
Домакините откриха резултата чрез Ивайло Чочев. Георги Русев изпълни прекрасен корнер, а първо с топката се размина Симеон Петров. Чочев обаче притича зад него и с глава матира Пиргов – 1:0.

Локомотив имаше перфектния шанс да изравни в 76-ата минута след като получи правото да изпълнява дузпа. Петров от ЦСКА направи шпагат в краката на Димитър и главния рефер отсъди дузпа в полза на гостите. Митко Илиев застана зад топката и уцели лявата греда.

Минути преди края Умарбаев можеше да изравни, но ударът му мина покрай гредата.

Така Локомотив загуби с минималното 1:0 от ЦСКА 1948 и остава на второто място.

ЦСКА: 29. Наумов, 19. Господинов, 87. Петров, 3. Пиргов, 4. Лясков, 18. Чочев, 8. Климентов, 27. Дамянов, 20. Бастунов, 11. Д. Александров, 70. Русев

Старши треньор: Росен Кирилов

Локо: 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 5. Малембана, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев (к), 10. Минчев