Локомотив ПловдивФутбол

Локомотив загуби “железничарското дерби” във водния ад в София

Започна последния мач от 8-ия кръг в елита между Локомотив София и Локомотив Пловдив.

Удар от воле на Якимов, топката излезе в корнер.

Малко по-късно заваля проливен дъжд.

В 13-та минута Елтон центрира, Ливраменто игра с глава, а Господинов не се намеси добре Владислав Романов откри след добавка на празната врата.

Малко по-късно Ранджелович игра с глава, а топката премина покрай вратата на Господинов.

В 19-та минута удар на Шехуди беше спасен от Господинов.

В 32-та минута Янко Сандански имаше възможност да изравни, но топката излезе в корнер.

През първата част на стадиона в квартал “Надежда” се изля проливен дъжд като през почти всичките 45 минути валя доста и наводни терена, въпреки това двубоят не беше прекъснат.

Началото на второто полувреме закъсня с около 15 минути заради наводнения терен. Деца от школата на Локомотив успяха да изчистят наводнения терен, като и дъждът спря.

В 57-та минута Том отправи хубав удар, който беше отразен от Господинов.

В 80-та минута домакините удвоиха преднината си, Даниел Генов тръгна да излиза сам срещу Господинов, но неравност на терена го спря и топката попадна при Ламжед Шехуди, който пое навлезе в пеналта и със силен удар покачи на 2:0, след като топката се удари в напречната греда и влетя в мрежата на Господинов.

С тази загуба Локомотив Пловдив е десети с 6 точки, а Локомотив София е шести като се изравни с Ботев.