Локомотив завърши наравно срещу унгарци в първия си мач от Марбея къп

Локомотив завърши наравно 1:1 в първата си среща в турнира “Марбея къп” срещу унгарския Видеотон. Тижани Белаид откри в 50-та, но само 6 минути по-късно Неманя Николич изравни за крайното 1:1.

В 18-та минута Тот стреля от дъгата на пеналта, като Господинов успя да спаси.

В 36-та минута Жозеф Мендес беше съборен в пеналта и от Локомотив имаха претенция за дузпа, но съдията не отсъди наказателен удар.

В 36-та минута удар на Крис Гади беше избит от вратаря Тужвел.

В 50-та минута Тижани Белаид откри резултата, след като вратарят на Видеотон улови топката, която беше върната от негов съотборник и последва непряк свободен удар в пеналта на унгарците. Лазаров пусна топката, между краката на Камбуров, след което Белаид отправи топовен изстрел за 1:0.

Само шест минути по-късно унгарците изравниха. Неманя Николич засече центриране на Адам Гурчо с глава за 1:1.

Малко по-късно отново Николич можеше да вкара с глава, но този път не уцели вратата.

След 60-та минута Локомотив направи няколко смени в игра влезнаха Александър Якимов, Аласан Н’Дайе, Дани Кики, Станислав Маламов и Костадин Марков.

Локомотив се вбеси от грубата игра на противника, след като Марков и Мендес получиха травми, но все пак продължиха двубоя.

В последните минути Н’Дайе и Тижани Белаид можеха да донесат победата на Локомотив, но пропуснаха.

В събота Локомотив ще играе срещу латвийския Юрмала във втория си мач от турнира.

Локомотив – Видеотон 1:1

Голмайстори: 1:0 Тижани Белаид 50 мин. 1:1 Неманя Николич 56 мин.

Локомотив: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Александър Тунчев, Диего Фераресо, Тижани, Белаид, Валери Георгиев, Крис Гади, Здравко Лазаров, Мартин Камбуров, Жозеф Мендес (Александър Якимов, Аласан Н’Дайе, Дани Кики, Станислав Маламов и Костадин Марков)

Видеотон: Тужвел, Тот, Шолноки, Ковач, Юхаш, Дос Сантос, Алварес, Пап, Жотер, Вело, Мамаду