В чужбинаПловдивчаниФутбол

Курдов избухна с хеттрик срещу екзекутора на Левски

Пловдивският нападател Атанас Курдов изригна с хеттрик за своя нов тим казахстанския Астана при победата с 4:3 над екзекутора на Левски Иртиш като гост.

Това бяха първите голове за Курдов, след като той беше привлечен в края на февруари от Славия.

На полувремето тимът от Павлодар водеше с 3:1, а в последните минути на първата част Улугбек Бакаев реализира дузпа, а за нарушението беше изгонен Мартин Аничич. Преди това отново Бакаев беше реализирал, а Джуходович беше открил за домакините. За Астана се разписа Нусербаев.

Курдов вкара дебютния си гол за Астана още преди края на първата част.

В 55-та минута Курдов изравни 3:3. В 69-та минута Бакаев беше изгонен и Иртиш също остана с 10 души на терена.

Курдов донесе победата в 75-та минута и оформи своя хеттрик за крайното 4:3.

Астана е лидер със 17 точки, а Иртиш е 8-ми с 8 точки.