Култово: 90 минути с шоуто на Вили на “Герена“

Треньорът на Ботев Пловдив Велислав Вуцов винаги е емоционален край тъчлинията по време на мач. Още повече когато по трибуните няма публика и всичките му реплики се чуват. По този начин малкото хора на стадиона се насладиха на шоуто “90 минути с Вили Вуцов”. Представяме ви го в пълния му блясък.

1-а минута: Айде де, ела към центъра! (вика по Иван Цветков, който се заби в защитата на Левски)
2-а минута: Ей, дай фаул бе, ей! (към съдията) Ей, заспивате! (към играчите)
4-а минута: Айде бе, Иване! Колко пъти му казах да се върне, той седи в центъра! (Цветков си знае неговото)
5-а минута: Къде си бе, мойто момче! (към левия бек Лазар Марин)
6-а минута: Т‘ва не е сериозно бе! (след сгрешен пас в атака)
7-а минута: Майка ви д‘..ба уе! (към съдиите, два пъти поред)
8-а минута: Айде бе, Лъчезаре! Влачиш се като стара баба! (към уж младия халф Лъчо Балтанов)
10-а минута: Ей, не е истина т‘ва бе! Стига бе! Айде, концентрация, айде! (след поредната пропиляна атака на Ботев)
11-а минута: Айде, Марияне, можеш! (но той така и не можа…)
15-а минута: К‘во е т‘ва притеснение бе! Говорим си цяла седмица. Кажете какво да правим бе, хора! Все едно сме Ботев Свиленград!
16-а минута: Аре бе, стига с тия корнери! Избивай, избивай! (така вика всеки път при ъглов удар за Левски)
17-а минута: Глей, глей – наша топка в тъч! (…след поредния сбъркан пас напред)
19-а минута: (Дива радост при гола) Нали играем 4-3-3, пазете си играчите, толкова е елементарно.
20-а минута: Дай фаул бе! Е-е-е-е-е-е-е-е!!!
21-а минута: Цецо, влизай му бе, какво го гледаш! (всъщност Цецо е… Иван Цветков)
22-а минута: Като гърмяни зайци сте бе! (на Вили му се иска Ботев да играе като Реал Мадрид)
23-а минута: К‘во прай тоо Лазар бе! (при центриране и замалко гол за Левски)
24-а минута: Аре бе, нищо не покривате бе, майка му стара! (Вуцов не харесва пресата на канарчетата)
25-а минута: Цецо, не двамата така, Цецо! (Цецо трябва да е сам в атака, точка)
28-а минута: Стефане, ходи, ходи!
30-а минута: Ай дай му я! (отборите на Вили Вуцов винаги играят футбол с много пасове)
31-а минута: Прибирай! (поредната синя атака)
32-а минута: Лазо, спокойно, Лазо! (много е пренавит тоя Лазар)
33-а минута: Стефане, не се играе така бе! (а как? Май Вили трябва да влезе на терена и да ни покаже)
34-а минута: Аре бе, Цецо! Тия глупости бе, тия глупости! Фаул наш, пък ние им даваме топката. Как може да не я вземете бе!
35-а минута: Всеки път го минава бе! Ще му откъсна главата, ей! (ако не сте се досетили, става дума за Лазар)
36-а минута: К‘ви хора сте бе! Лазар никой не го покрива – дайте му я! (и на тях им писна от тоя Лазар)
37-а минута: Лъчо, ела насам бе, Лъчо! Глей Лазар къде отива! (и на мен ми писна да пиша “Лазар”)
38-а минута: Бягай оттам бе, Лазаре! (а той се е объркал, че Ботев играе тотален футбол)
40-а минута: Никой не ни притиска уе, един пас не можем да дадем! (който си го (не) може, си го (не) може)
41-а минута: Цецо, сам можеш! (при атака на Ботев) По-добре не го бутай при игра едно на едно!
42-а минута: Аре бе, дай му един фаул бе! Ако топката е долу, няма да я загуби никога! (анализи на мача на живо)
44-а минута: Леле, тоя вратар, леле! Все я изпуска, а вие един гол не можете да му вкарате! (Вуцов не би взел вратаря на Левски Любенов в Ботев)
45-а минута: Що не скачате и двамата бе!
45-а минута: Цецо, ела насам! Тука, Цецо! Данчо, айде де! Аре бе, Лъчо, запази я бе!
45-а минута: Аре свири край бе! В интернет по-бавно тече времето! (Вили-Вуцовият прочит на Теорията на относителността на Айнщайн)
46-а минута: Йордане, с десен крак! (тактически указания как се спира Луис Педро).
49-а минута: Айде де, айде де-е-е-е! Влизайте им! (призив за твърда игра от страна на канарчетата)
50-а минута: Иване, не я губи така бе, Иване! (тоя не беше ли Цецо?)
51-а минута: Тая топка не може да я губиш бе! Аре бе, глупости! (при гола за 1:1)
52-а минута: Стига с тия фаулове бе! (съдията и кога да го биеш, все е късно)
54-а минута: Фаул бе! Ей, фаул бе! (Вуцов иска нарушение за своите)
55-а минута: Аз ти викам напред, ти опъваш диагонала! (Лазар никога не слуша треньора си)
58-а минута: Казах ти пет пъти, ела насам! (кой, ако не Иван Цветков)
59-а минута: Е.а си, само един фаул е свирил за нас! (Иван Вуцов отдавна не е в БФС, съдиите не обичат Вили)
60-а минута: Какво е това нещо бе, Иване, ти пиян ли си бе! (че и залян)
61-а минута: Айде, айде, пренареждай, пренареждай! (пакетно придвижване от фаза атака във фаза защита)
63-а минута: Ако ще я риташ, ритай я бе! (към вратаря на Ботев Михаил Иванов, който явно бави играта)
64-а минута: Значи пасът е перфектен, ама няма кой да го вземе! (Иван Цветков не разгада замисъла на Мариян Огнянов)
66-а минута: (саркастично) Браво, Ваньо, браво, Ваньо! (въобще слаб мач за Иван Цветков)
68-а минута: Аре бе, Гамак! (Милен Гамаков и той като Ваня Цветков)
69-а минута: Цецо, много лесно те минава бе, Цецо! 70-а минута: Десен крак, десен крак! (дава указания на Йордан Христов как да противодейства на Луис Педро)
71-а минута: К‘ва е тая контраатака бе, пасът трябва да мине! (Поощрява опит за извеждащо подаване на Балтанов към Цветков)
72-а минута: Трима на двама сте бе, единият да дойде насам! (подсказва на играчите си как да се разположат в защитен план)
73-а минута: Десния крак, десния крак! Защо фаул бе! Един човек стена. Един! (това беше цяла една атака за Левски по левия фланг, завършила с неточен удар от фаул)
75-а минута: К‘ви са тия футболисти бе! Е.и му майката! (За пореден път изразява недоволството си от (без)действията на своя отбор)
78-а минута: Първа, втора, айде! (закодирано е, сори)
79-а минута: Айде, втора там! Гардирай я. Абе ей!
83-а минута: Ех, Ваня, Ваня! (а защо седи цял мач тоя Ваня?)
85-а минута: Абе, кажете на Гамака да помага при статични положения бе! (голът за Левски се пече…)
88-а минута: Стига бе, Мишо! Как може бе! Росене, Прохазка, Росене! (Прохазка е неуловим по дясното крило)
89-а минута: Бутай напред, айде де! (футбол тип бутай и бягай)
90-а минута: Десния крак! Покривай, покривай!
91-а минута: Десен крак, без да бързаш! (май избърза тоя Данчо)
92-а минута: Роска, там!
93-а минута: Вили Вуцов подивя при гола на Луис Педро за 2:1. За жалост нищо не разбрахме от това, което каза.

След края на мача и преди да даде пресконференция, Вили Вуцов здраво се накара на своите футболисти в съблекалнята. Не липсваха и псувни, хвърлени предмети… Залата за пресконференции на “Герена” и стаичката на гостуващия отбор са разделени само от голямо матово стъкло, така че всичко се чуваше. Някои от журналистите даже опряха ухо до прозореца, за да чуват по-добре. Това не остана незабелязано за Вуцов, който удари силно по стъклото и поздрави… майките на репортерите. Само няколко минути след това на самата пресконференция обаче Вили бе видимо спокоен. Явно си е излял целия гняв в съблекалнята…