ПловдивчаниТенис

Кузманов изстрада мечтан полуфинал в Анталия

Димитър Кузманов се класира на полуфинал на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.
Поставеният под №4 пловдивчанин постигна драматична победа с 2:6, 7:5, 7:5 над №6 в схемата Марк Зибер от Германия. Срещата продължи 3 часа и 7 минути. Преди седмица националът на България за “Купа Дейвис” отново направи впечатляващ обрат срещу Зибер.

В първата част Мико допусна два пробива и загуби с 2:6. Втория сет мина през множество обрати и продължи 1 час и 9 минути. Кузманов поведе с 4:1, но допусна обрат за 5:4.

При този резултат Зибер сервира за мача, но Кузманов показа характер и спечели следващите три гейма за 7:5. В третата част нямаше пробиви до 6:5 в полза на Мико. При този резултат тенисистът на Локомотив Пловдив стигна до мачбол и го реализира за 7:5.

За място на финал Димитър Кузманов ще играе срещу водача в схемата Вацлав Шафранек от Чехия.

За класирането си на полуфинал пловдивчанинът си осигури шест точки за световната ранглиста.