Локомотив Пд почти сдаде битката за 7-ото място в Първа лига, Луков под въпрос за финала

Локомотив Пд изигра поредния си слаб мач…

Момчетата на Бруно Акрапович загубуха от Етър ВТ с 0:2 в първи плейофен двубой в борбата за 7-ото място, което ще даде шанс на седмия в подреждането да се бори за място в Европа.

Така преди реванша на 10-ти май (във Велико Търново) болярите” взеха много комфортен аванс, с който вече са с единия крак в следващия плеойфен кръг. Там победителят от тази двойка ще срещне един измежду Славия и Ботев Враца, които завъртяха 0:0 в първата среща във Враца.

Попаденията за Етър ВТ на “Лаута” реализираха Даниел Младенов и Георги Сърмов от дузпа. Наказателният удар дойде след спорно решение на съдиите да не вдигнат флага за засада при пас към Младенов. От последвалата ситуация крилото си спечели наказателния удар, за който бе фаулиран от Мартин Луков. Това донесе директен червен картон на стража.

Зад топката от 11-те метра застана Георги Сърмов, който матира влезлият като смяна на Луков – Илко Пиргов, за 2:0.

Още в 6-ата минута Етър можеше да води в резултата, но гредата раздели Даниел Младенов от гола. Крилото се възползва от щастлив рикошет в Димитър Везалов след центриране от левия фланг и засече топката с бедро. Ударът на Младенов се отби в напречната греда и Мартин Луков успя да улови.

ГООООЛ Даниел Младенов откри за Етър ВТ – 0:1!

В 24-ата минута Крум Стоянов пусна отляво към Дани Младенов. Вторият засече подадена топка успоредно на голлинията. Той я удари, така че тя прехвърли защитник и влезе във вратата.

В 35-ата минута Етър получи дузпа, след като Даниел Младенов се откъсна зад защитата на съперника и излезе сам срещу Луков. Вратарят на домакините препъна Младенов и съдията посочи “бялата тока”. При паса към Дани Младенов е имало засада, но реферите не я видяха. Мартин Луков бе изгонен с директен червен картон.

ГООООЛ Георги Сърмов покачи до 2:0 от дузпата в 39-ата минута!

В 44-ата минута страничният съдия видя, че Крум Стоянов е в положение на засада голът на крилото не бе зачетен.

Втората част се отличи с едва няколко удар от далечна дистанция – на играчи на два отбора, които така и не намериха целта. Най-големият пропуск дойде в 87-ата минута, когато резервата Ален Ожболт получи прекрасен пас от Карагарен зад защитата на Етър ВТ, но ударът му, излязъл сам срещу Христо Иванов, попадна право в съперниковия вратар.

Съставите на двата отбора:

Локомотив Пловдив: Луков, Петрович, Георгиев, Везалов, Томашевич, Умарбаев, Бахтич, Карагарен, Илиев, Банович, Аралица

Етър: Иванов, Илиев, Василев, Гълъбов, Стоянов, Сърмов, Руменов, Колев, Младенов, Батрович, Боджадж

съдия: Стефан Апостолов (Симитли)